DOLAR


Bu makale 2019-08-08 04:57:07 eklenmiş ve 5449 kez görüntülenmiştir.
Ömer Namık ÖKESLİ

Bir büyüğümüzün dediği gibi “dolar, dolmaz ben bilmem”. Ekonominin nereye gittiğini anlaya bilene helal olsun. Hiç bir ekonomide faizler düştü diye, dolar inmez, hele hele borsa hiç gerilemez. İnsanlar faiz düşünce farklı alternatifler arar. Borsa veya döviz alarak gelir elde etmeye çalışırlar,
“Gök görmediğin bir oğlu olmuş....?” Biz de bir Amerikanya gördük ya Uzman kesildik. Orda insanlar buradan daha mutlu, istedikleri her şeye ulaşmaları mümkün. Tek şart düzgün olmak, kimsenin hakkını elinden almaya kalkmamak.
Okuyunca kapitalizmi övdüğüm anlamını çıkaranlar mutlaka çıkacak. Adamlar kendi ülke ve vatandaşını rahat yaşatabilmek için sömürmekten vazgeçmiyorlar, vazgeçmeyecekler.
PataGonya gibi ülkelerde hala sömürülmekten zevk alacaklar. Birileri binlerce ağaç kesiyor, benim insanlarımın elinden de bağırıp çağırmaktan başka bir şey gelmiyor.
Yollarımızı eller yapıyor, bizimde donumuzu verip yoldan geçmemiz isteniyor. Devletin görevi olan bir çok işlev yabancı ortaklıklara devredilerek, ülkenin bir devleti olmadığının sanki altı çiziliyor.
Geçmişte böyle konuları dillendirenlere komünist deniyordu, şimdi vatan haini. Ne olacağımıza bizde karar veremedik. Doğruları söyleyip tu kaka olmakta var, eğri durup yalaka olmak ta.
Kişisel olarak gelişmiş ülkelere gittiğiniz de İNSAN OLDUĞUNUZU fark ediyorsunuz. Onlar sizin TÜRK olduğunuzu görünce yüzlerinde ki ifadeden farklılaştığını hissediyorsunuz. Özellikle Avrupa da. Anlayacağınız namımız Amerikan ya ya henüz ulaşmamış. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.6516 7.6823
Euro 8.9527 8.9886
Sterlin 9.7117 9.7839
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA