TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN BU GÜNKÜ SORUNLARI!


Bu makale 2019-08-06 05:22:37 eklenmiş ve 4758 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Çocuk yaşta tanıştığım Türk Milliyetçiliğine son yıllarda bazı dini terimlerle tatlandırılmış hiç de samimi olmayan garip söylemlerle Türk Milliyetçilerini ülküsünden uzaklaştırmaya yönelik tutarsız fikirlere şimdiye kadar hiç itibar etmedim. 
Türk Milliyetçiliği bir gönül işidir. Her gönüle sığmaz...
Gaspıralı İsmail Türk Milliyetçiliğini özet olarak şöyle tarif eder: “Dilde, fikirde, iş’te birlik” der. Bu sözleri okuyunca hoşuma gitmişti. Ardından Türk dünyası ve tarihe yön veren Türk hakanlarını araştırdım. 
Rahmetli Osman Turan hocamız: “dünya tarih sahnesinden Türk’ü çıkarıp alırsanız tarihin yarısından fazlası boş kalır.” derdi. İşte böyle fikir adamlarının öğretisi zihnimde yer etmiş olacak ki Oğuz Han, Mete Han, Atilla, Suhltan Alparslan, M. Kemal Atatürk gibi tarihte iz bırakmış Türk hakanları silsilesini ve fikriyatını hep benimsedim.
Dünyalıklar karşısında hiç eğilmedim, kıvrılmadım. 1970’li yıllarda destan yazan Türk Milliyetçiliğinin temel sloganları olan “Kanımız aksa da zafer islamın” ve “Bir ölür, bin diriliriz.”   emperyalizmi ve içimizdeki emperyal uşaklarını çok korkutmuş olmalı ki:
Turancılık’la ümmetçiliği karıştırıp bir “sentez” buldular... Takiyye ve riya’nın birbirini kovaladığı devlet yönetimi Türklükten nefret eden sahte islamcıların ve ümmetçilerin eline geçti!
Her fırsatta istiklal marşına, Türk bayrağına ve Atatürk’e küfreden “Kurtuluş savaşını keşke Yunan kazansaydı” diyen zihniyet Türk milliyetçiliğinin en sinsi düşmanlarından biridir!
Başka kültürlerde kurtuluş reçetesi arayanlar İstanbul’da Türk bayrağını yakan Suriyeli sığıntılara karşı müdahale eden vatan severlere tavır alarak sığıntıların safında yer alanlar Türk’üm demeye utanıyormuş!
Suriye sınırının mayından temizlenmesinin ardından başlayan ‘Arap Baharı’ ve ‘Kardeş Eset’ derken: Ülkemizde beşmilyon Suriye’li sığıntı ülkemizin mali, nüfus ve sosyal yapısının bozulmasına karşı tavır koyan Türk milliyetçilerine sindirme ve bölme politikası uygulayan muktedir: Hemen akabinde üç parçaya bölünmüş. Türk milliyetçiliği: Her yönüyle yetişmiş kadrolara sahip olan bu cefakar insanların bu günkü oy oranları en az yüzde yirmidir. Peki neden iktidar olamıyor? Bu hareket neden ülkeyi yönetmiyor? Bugün iş başında bulunan siyasi yapıda liderlik, teori ve pratikteki sorunlarla uğraşmaktan iç rekabetten kurtulupda bir çözüm yoluna gidilmiyorki. Çünkü hareketin bedeni enfeksiyon kapmış! Ülkü ocakları, Alperen ocakları, Turan ocakları acı bir durum ama maalesef gerçek bu! Hergün biraz daha kan kaybeden takattan düşen tv’lerdeki endam ve içi boş sözlerle bu davayı daha fazla yürütemezsiniz! “Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır” sözünü hatırlayıp kini, öfkeyi, nefreti bırakmanın zamanı gelmiştir! Etrafımız kuşatılıyor. Kıbrıs’tan Ermenistan’a kadar olan bölgemiz bizden koparılmak isteniyor. Bilerek gündem saptırılıyor. Naçizane hatırlatalım dedik.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.5292 7.5593
Euro 8.9232 8.9590
Sterlin 9.7533 9.8257
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA