DİRENİŞ


Bu makale 2019-04-04 05:48:09 eklenmiş ve 1376 kez görüntülenmiştir.
Ömer Namık ÖKESLİ

Halk arasında bir deyim vardır; HETE METEYE GETİRMEK söylenmek istenen oldu bittiye getirmek. Bundan önceki seçimlerde birçok kentte bunu yaşadık. Muharrem İnce bunları en iyi yaşayanlardan bir tanesi.
Yeteri kadar organize olmamanın verdiği yetersizlik, görevlilerin vurdum duymazlığı belli sonucun ortaya çıkmasına neden oldu. Parti yetkililerinin yetersiz eleman belirlemeleri bunda en büyük etken.
İstanbul adayı İmamoğlu bu oldu bittiye boyun eğmiş olsaydı, direnmeseydi, şimdi belediye başkanı değil, evinde köskös oturan, nasıl oldu da kaybettim diyerek dizlerini dövüyordu.
Anadolu Ajansı denilen kurum yaptığı açıklamalarla kazanılmış bir seçimin mağlubunu açıklama ile yetinecek kimsede hesap sormayı düşünmeyecekti.
Bilinen gerçeği tekrarlamaya gerek yok; Belediyeler en büyük arpalık. Belediye bütçesi ile yapılamayan harcamalar, şirketler aracılığı ile kitabına uydurulmakta. Bu şirketleri denetleyen olmadığı için, denetleyenlerin de kimler olduğu belli olduğu için, kimin eli kimin cebinde belli değil.
Tunceli Ovacık eski  belediye başkanı, Tunceli’nin yeni komünist başkanı gibi kocaman afişlerle yapılan harcamaların ilan edilmesi yürek ister. Bu arada göreve başlarken verilen servet beyanı ile dönem sonu verilmesi gereken servet beyanlarını bizler neden görmeyiz, bende hep merak konusudur.
Tabii akıllı adam kendi üzerine servet yapmaz. Hısım, akraba ne güne duruyor. Nakitleri nasıl göreceksiniz. Ülke yaşayanları olarak; temiz siyasetçi, temiz siyaset görmek istiyoruz. Alavere, dalaverelerden bıktık. Güzel sözler duymak istiyoruz.
Kendi memleketimizde terörist, çirkef, çöplük olarak nitelenmek istemiyoruz. Sizler seçildiniz, bizler seçtik. Görevinizi yapın, tekrar seçelim. Gerekirse sizi indirmesini biliriz. Seçilen tüm adayları tebrik ediyoruz. Hayırlı olsun. Sizleri takip ettiğimizi bilin. Gerekirse, gereğini yaparız. BU ÜLKE BİZİM.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.8765 5.9000
Euro 6.5210 6.5471
Sterlin 7.5299 7.5859
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA