DAĞ & KADIN-4


Bu makale 2019-03-14 05:41:27 eklenmiş ve 5691 kez görüntülenmiştir.
AKADEMİKÇE... (DAĞ § KADIN)

Dağlar yankıdır, yüreğinde ne varsa, sana onu sunar. Aslında yansımanın en güzel halidir, dualarınla gider, yaşamın bereketiyle dönersin. Zirvenin rüzgârıyla tüm duygularına işler, zengin bir yüreğe sahip olmanın hazzını yaşarsın.
AKADEMİK Kulübümüz içerisindeki bayanlarımız bu sıradanlığın dışarısında olmakla kalmayıp toplum içinde yaşantılarını duygularını cömertçe paylaşmaktadırlar. 
GELİN DAĞLARIN LİDERLERİ OLAN KADINLARIMIZA KULAK VERMEYE DEVAM EDELİM.
AKADEMİK Yönetim Kurulu üyemiz Dilek YAZICI
SEVDA BİR GEL’ in PEŞİNEDİR.
Kadınlar da tüm canlılar gibi doğanın bir parçasıdır. Çünkü tabiat ananın bağrına yol aldığında hissedersin içindeki coşkuyu, gel dediğini…
Evet, etkinlik bir gel ile başlar, sevdanın kollarında patikalara düşersin, zorlanırsın ve içinden dersin ki ‘’ benim ne işim var bu zorlu dağlarda’’ ama adım adım ilerledikçe, dağların cinsiyete bağlı olmadığı, kadının herşeyi başarabildiği gelir aklına. Direnirsin mücadele edersin anlarsın ki özgürsün, huzurlusun ve ekip arkadaşlarınla güvendesin. İnsanların aklına gelebilir’’ bir kadının dağlarda ne işi var’’ bilmezler ki ayrımcılığın olmadığı tek spor dalının dağcılık olduğunu. Bilmezler ki dayanışmanın dostluğun bu yerlerde daha sağlam olduğunu, yine bilmezler ki bir parça ekmeğini sevgiyle paylaşıp, kişileri çıkılan yolda tanıdıklarını. Her dağcı kendi gücüyle azmiyle dirayeti ve duruşuyla zirveye ulaşır. Kadının bu zorlu mücadele de sergilediği güç bazen kendimizi bile şaşırtır. Zirve dönüşü çıkılan dağa şehirden bakıldığında gerçek gururu o zaman yaşarsın. Sosyal yaşantımıza etkisi tartışılmaz faydalar sağlamaktadır. İş yerinizde hem iş yükünün o kadar ağır olmadığı, insan ilişkilerinde sağduyunun hakim olduğu bir birey haline geliverirsiniz.
Zirve yolunda tüm yaşanmışlıklarla, şehir atmosferi, hengamesindensoyutlanmış, başka biri olarak zirveye çıkarsınız. Büyüsü sizi öyle güzel duygulara alır götürür hiç gelmek istemezsiniz. Kadınların duygu yoğunluğu erkeklere oranla daha fazla olduğundan coğrafyada ağaçlarla kuşlarla, böcek, yaprak, dere tüm dağ taş dile gelir ve içsel sohbetlere girersiniz.
Her mevsimini ayrı yaşadığımız doğallık size insan duyguları gibi değişken ama sizi zorlasada üzmeyen bir incelikte çıkıverir karşınıza.Duygular net bir şekilde beliriverir, varlığını hissettiren oluşumlarla şükre yönelir, ruhun ibadetine geçmiştir bile…
Kadınlar küçümsenmeyecek ve başarı grafiğinde hiçbir zaman zorlanılmayacak bir çizgide olduğunu hatırlatacak canlılarız. Topuklu ayakkabı giyer, Arnavut kaldırımda yürür, 20 kg. lık çantasıyla zorlu tepeleri aşan kişileriz. Yeterki iste ve hedefe yürü, kadınlar bunu en iyi yapanlardır.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...

« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.6516 7.6823
Euro 8.9527 8.9886
Sterlin 9.7117 9.7839
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA