ÜLKÜCÜ BİR ŞEHİDİN ARDINDAN


Bu makale 2019-02-26 05:35:13 eklenmiş ve 3051 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Ülkücü şehitler kervanının son halkalarından biri olan memleketimizin güzide evkaflarından cennet mekan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun İzmir Ege Üniversitesinde şehit edilişinin ardından bir yazı yazmıştım. 
Aradan dört yıl geçmiş: 20 Şubat 2019 Fırat’ın doğup büyüdüğü topraklardaki arkadaşları Fırat’ın anısına bir anma gecesi düzenlemişler. Bende davetli idim.
Akşehir merkezindeki AKM’de yapılan tören gerçekten görülmeye değerdi! Salon akşamın erken saatlerinde doldu. O kalabalığı ve heyecanı görünce seyirci olarak oturduğum koltukta Fırat’ın şehit edildiği günleri tekrar hatırladım.
Gençlerin coşkusu bana Fırat için ikinci yazı ilhamı verdi. Tezahüratlar her köşede yankılandı. Konuşmacılar sırayla Fırat’ı anlattılar. İlk söz alan üniversite bilim başkanı Yusuf Furkan Öztürk oldu. Öztürk: “Vatan hainleri ve bölücüler şunu unutmasınlar ki Fırat’ın şahadeti bizi asla yıldırmaz. Biz ateş çemberinden geçmiş ülkücüleriz. Bir ölür bin diriliriz. Bizim sloganımız da felsefemizde bu.” dedi.
Akşehir Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karataş da “Fırat vatanına ihanet etmedi! Aksine vatanın birliğini savunurken bölücü hainlerce şehit edildi. Emperyalizme yiğitçe karşı duran bir Türk genciydi.” dedi.
MHP Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça: “Ruhi Kılıçkıran’la başlayan şehitlere Fırat Yılmaz Çakıroğlu da katıldı. Fırat’ın ölümü bizi yas’a bürüdü. Asla yılmadık yılmayacağız. Şehitlerimiz bizim yüz akımızdır. Bugün Doğu Türkistan’da akan kan Türk’ün kanıdır. Ülkücü olmak zor iştir. Her beden her gönül ülkücü olmayı kaldıramaz. Şehit analarına ve şehit ailelerine Allah’tan sabır diliyorum.” diyerek duygulu bir konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun arkadaşları okulu ve ailesiyle ilgili slayt gösterileri yapıldı. Belgeseller izletildi. Seyircilerin gözleri buğulandı. Babası Fuat Çakıroğlu’da video daki konuşmasında üniversite yönetiminin ihanetinden ve gafletinden hiç söz etmedi.
Oysa Fırat’ın katilleri mahkemedeki ifadelerinde yönetimin kendilerine yardım ettiğini ülkücülerin çıkış kapılarını kilitlediğini açıkça söylediler!
Fırat Yılmaz Çakıroğlu ülkücü idi. Ancak karşıda emperyalizmin vaatlerine inanmış terörü bir çıkış yolu sanan gençler de bizim toprağımızın çocuğu! 12 Eylül’den günümüze kadar sayısını net olarak bilmediğimiz on binlerce kafası çalışan yarın için istikbal vaat eden en seçkin akıllı ve yürekli gençlerimizi bu yolda kurban verdik! İşte ona yanıyoruz!
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.8090 6.8363
Euro 7.5717 7.6021
Sterlin 8.3780 8.4402
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA