KOLTUK


Bu makale 2019-02-21 05:47:43 eklenmiş ve 1264 kez görüntülenmiştir.
Ömer Namık ÖKESLİ

  Yıllardır koltuğundan inmeyen tek kişi vardır. Evin babası; onun oturduğu koltuk dokunulmaz olduğu için, ne secim. ne darbe bu olguyu değiştiremez. Annenin koltuğu da vardır, ama yüce gönüllü oldukları için çokta oturdukları yeri yargılamazlar.
 Bu babalar, kendileri ve oğulları bir koltuk sahibi oldukları andan itibaren kesinlikle kalkmayı düşünmezler. Sanırlar ki tapulu malları! Adeta tutkalla yapışmıştır. Sokup çıkaramazsınız.
Çevrenize bir bakin: onca dernek, vakıf, oda başkanlarının yıllardır orada oturduğunu görürsünüz. Adeta kişinin ismiyle bütünleşmiş bir yapıya bürünmüştür. Benim hatırladığım yirmili yıllar boyunca oturan kişiler vardır.
Birileri cesaret edip karsılarına çıkacak olsa anında karşı atak gelir ve püskürtülür. Son birkaç örnek bunların tersi olsa da yeni gelenlerin de kolay kolay vazgeçmediklerini ilerleyen yıllar da görür ve şahit oluruz.
Arkadaş nedir bu koltuğun kerameti? Oturacak başka yer mi yok? Bırakın gidin. Olur ya sizden daha bilgili, daha yetenekli, daha basarîli olacak birileri vardır. Bulunduğunuz kurumun durumu ve yapacakları ortada iken bu inat niye.
Bu yazdıklarımın siyasetle hiç bir ilgisi yok? Neden; siyasette (özellikle yerel seçimlerde) seçeceğimiz, bizi yönetmesini istediğimiz kişileri bizim tayin etmemiz söz konusu değil. Yukardan birileri veya yerelden koltuğun ucunda oturanların verdiği karara uymak zorundayız.
Bizde partili olmak, takim tutmaktan çok farkı olmadığı için, kim ne takdir etmişse o olur. Söyleyecek söz yok. Sandıktan kim  çıkarsa vatana millete hayırlı olsun.
 
namikomer@gmail.com
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.8765 5.9000
Euro 6.5210 6.5471
Sterlin 7.5299 7.5859
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA