ALGI - VERGİ


Bu makale 2019-02-15 08:32:43 eklenmiş ve 1471 kez görüntülenmiştir.
Ömer Namık ÖKESLİ

Ekonomik olarak para kazanmaya başladığımız dönemden, emekli oluncaya kadar kazancımız oranında devlete vergi ödemekle yükümlü oluruz. Ayrıca aldığımız her ürün ve hizmet için de dolaylı olarak vergi ödemeye devam ederiz. Ülkenin var olabilmesi ve hizmet verebilmesi için buna ihtiyacı vardır.

Yönetimin başında olanlar toplanan bu vergilerle vatandaşın ihtiyaclarını karşılamak ve çalışanlarına ücret ödemek için kullanır. Ayrıca yeni yatırımlar yaparak vatandaşlarının refah düzeyini yükseltmek için çaba harcar.

Yaşam kalitesi deyince insanın aklına, kul hakkı geliyor. Nerden çıktı derseniz çeşitli bölgelerde yapılan hizmetler karşılaştırılınca ortaya farklılıklar çıkıyor. Özellikle seçim dönemlerinde bu işin ayyuka çıktığını hepimiz görüyoruz.

Son yaşanan sebze ve meyvede ki aşırı fiyat artışlarını engellemek için yapılan tanzim satış olayları  bu konuda en göze çarpanı! İnsanın aklına hemen şu soru takılıyor “İstanbul ve Ankara’da yaşayan kişilerle benim ne farkım var?” Sizce sadece onlar mı pahalı satın alıyor da biz ucuz alıyoruz?

İster istemez kendinizi ayrışmış hissediyorsunuz. Devlet ve onu yönetenler vatandaşlarına verdikleri hizmette ayrım gözetmez ve her ferde eşit fırsatlar sağlar.

İşin bir başka bir boyutuda bahsettiğimiz kentte yaşayanlar kul hakkı yiyorlar. Nasıl bizimle helallaşacaklar. İnanan kimseler olarak huzura gittimizde ne cevap verecekler. Biz istemedik bize zorla sattılar diyemezler herhal de!!!!

Bu tip olayların altında yatan ana sebebin bir koltuk sahibi olmak veya oturulan koltuğu kaybetmemek olduğu gerçeğini kabul etmek istemesek te başka türlü düşünemez oluyorsunuz.

 

Geriye tek bir çare kalıyor; şu seçimler bir an önce bitse de bizde kandırılmak zorunda kalmasak, kul hakkı yemekten kurtulsak.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.8765 5.9000
Euro 6.5210 6.5471
Sterlin 7.5299 7.5859
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA