ÇOK ŞEY VAR


Bu makale 2019-01-09 19:05:27 eklenmiş ve 2180 kez görüntülenmiştir.
İdris Doğan

Belçika’nın Flaman parlamentosunun geçen yıl kabul ettiği ve hayvanların şoklanmadan kesilmesini yasaklayan karar, ilk etapta küçükbaş hayvanlar için uygulamaya kondu.
Bunda ne var, diyebilirsiniz. Evet bunda çok şey var, çok şey...
Bir bakıyorsunuz Yahudiler, bir bakıyorsunuz Hıristiyan dünyasına yön verenler, helal veya haram belirleme hakkının kendilerinde olduğunu sanıyorlar.
Onlar, kendilerine göre haramlar helaller belirleyip emirler yasaklar belirleyerek yeryüzüne, bütün insanlığa beyanatta, telkinatta bulunuyorlar. Böylece Müslümanların zihin ve gönül dünyalarını bozup alt üst etmeye çalışıyorlar. Müminleri helal haram belirleme konusunda Allah’tan koparıp -topsuz tüfeksiz- kendilerine kul köle edinmek istiyorlar.
Her gün ve her gece el ele verip çeşit çeşit haramlar helaller: “Şunlar yenir, şunlar yenmez! Şunlar giyilir, şunlar giyilmez! Şunlar içilir, şunlar içilmez! Bunların modası geçti, şu moda! Bu devirde öyle yaşanmaz, şöyle yaşanır! Şunlar olmaz, bunlar olmadan hayat çekilmez! Şurada okunur, burada okunmaz! Şöyle kazanılır, böyle harcanmaz! Şu meslekler seçilir, şunlar geçersizdir! İnsanlar ancak şöyle yönetilir, bu çağda bu tür yönetimlere yer yoktur! Toplumda şunlar esas alınmalıdır, bunlar ise geçersizidir! Hukukun temel dinamiklerini biz belirleriz, bunu dışında ne varsa hukuk dışıdır, asla kabul edilemez! Eğitimin temel ilkeleri şunlardır, bunların geçerliliği kalmamıştır! “ belirlemekte bunları özümseyip benimseyerek kabul etmesi için insanlığı zorlamakta; durup dinlenmeden, bıkıp usanmadan bütün güçleriyle sahte tanrıları ve teknolojileriyle insanları Allah’ın ortaya koyduğu yasalardan, ilkelerinden koparmaya çalışmaktadırlar.
Bu fesatçıların tek dertleri, insanları Allah’a kulluktan uzaklaştırıp kendi uydurdukları yasalarına, sonu gelmez heva ve heveslerine kul köle edinmektir.
Fıtratı bozmak, kendi arzularına göre bir inanç sistemi geliştirip insanın fizik yapısına; zihin ve gönül dünyasına tamamen aykırı bir hayat tarzı ortaya koyabilmek; kısaca insanlığı, özellikle Müslümanları, kendi elleriyle ürettikleri tanrılarına inanmaya ve tapınmaya davet etmektedirler.
Hatırdan asla çıkarmamak ve aldanmamak gerekir ki, bütün bu olup biteni yapanlar ve yönetenler, nesli bozmaya ant içmiş -yeryüzünün en akılsız, en ahmak insanları olan- cahil, inatçı inkârcılardır. 
idris-dogan@hotmail.com
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.8663 5.8898
Euro 6.5799 6.6063
Sterlin 7.3716 7.4263
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA