Sevmesinler be usta.


Bu makale 2018-11-22 05:10:49 eklenmiş ve 7158 kez görüntülenmiştir.
Fatih Özer

Hayatta yaptıklarının karşılığını Yaradan’dan bekleyerek yaşayanlara selam olsun.
Menfaat ve çıkar dünyası ile yaşayıp yanlışı görse bile aman benim çıkarım zora girer aman beni terslerler diyerek ön ilikleyerek susarak duymazdan gelip görmezden gelip kendi için yaşayanlara da üç nokta.
Sevmezler azizim bizleri sevmezler. Dosdoğru laflar söylersen aman efendim harika işler yapıyorsunuz demezsen sizden kral yok demezsen kediciklere sevmezler. Derdin memlekettir derdin millettir sevmezler. Kulağını çektirmezsin boynuna ip taktırmazsın yanlışı gördün mü susmazsın konuşur fikir sunarsın (sonra senin dediklerine gelirler) doğru değil bu bakın memleket kaybeder dersen sevmezler. Ararsın telefonuna çıkmazlar sonra sesi başka yerden gelir gülersin. Sonra arkaya dönüp baktığında başlangıçtan kötü olanları görür üzülürsün.  Velhasıl ben ve benim gibi olan ağabeylerim dava arkadaşlarım büyüklerim kişisel beklenti içinde olmadan hayatlarına ikame ettiler ediyorlar edeceğiz. Boynumuz yiğit boynudur bükersek Yüce Allah’a bükeriz. Korkunuz yüzlerinizden belli bizi görseniz bile bir şekilde yüz çevirirsiniz. Olsun biz yastığa kafalarını rahat koyanız. Dün başka kıbleye bugün başka kıbleye dönmüyoruz dönmeyeceğiz de. Emri abiciklerden almadık almayacağız da.  Ekmeği dilendiysek Yaradan’adır dilenmemiz. Aslında her şeye rağmen dimdik ayaktayız sanmayın yıldık yıkıldık sindik biz bize oturuyor helal lokma yiyor ve çayımızı içiyoruz.
Oysa zor değildi ve ağır bizimle konuşmak.  Vatan millet bayrak memleket sevdasından gayri bir şey ummadık. Olsun dedik koltuk onların olsun memleket nasılsa bizim. Söylenecek çok şey var be dostlar. Hele hele şu üstten bakan dün adamlık pozu verenleri var ya en çokta ona ayarız esasen. Siz dün Vatan dışında bir yerlere selam veriyordunuz oysa biz Vatan derdik Kuran derdik bugün dediğimiz gibi. Olsun ne sevdalarımızdan ne duruşumuzdan vazgeçtik. Vatan bizim Bayrak bizim Millet bizim. Ve söylenecek çok söz varken ben bitişi Ahmet ŞAFAK beyin şarkısının sözleri ile bitiriyor herkese selam sevgilerimi sunuyorum.
Dert kervanı dizi dizi olsun 
Efkar bastı hepimizi olsun 
Bu dertlerin arasına, 
Düştük bir aşk belasına 
Olsun, olsun, olsun, olsun, olsun 
 
Boşunamıydı bunca dert 
Bu sevdadan dönen namert, olsun 
Olsun, olsun, olsun, olsun, olsun 
 
Deme bu kaçıncı yara olsun 
Deme bahtımız kap kara olsun 
Kırılır hasretin çarkı, 
Bilinir güzelin farkı, olsun, 
Olsun, olsun, olsun, olsun, olsun.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.5292 7.5593
Euro 8.9232 8.9590
Sterlin 9.7533 9.8257
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA