YENİ DÜNYA DÜZENİ VE PAPAZ BRONSON


Bu makale 2018-08-18 04:34:14 eklenmiş ve 1632 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

İki yıl kadar önce İzmir emniyetinin yabancılar ve göç idaresi şubesince göz altına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen Amerika’lı Papaz Buronson’un geçtiğimiz Temmuz’un 22 sinde yapılan duruşmada cezasının ev hapsine dönüştürülmesi ile ilgili Filistin’de İsrail tarafından tutuklanan bir Türk kızıyla takas edilerek tahliyesi bekleniyordu! Ancak öyle olmadı!
Bu kararın ardından “Aslında PKK’yı yönlendirmek için görevlendirilmiş bir CİA ajanı olan Bronson Türk ABD ilişkilerini aşırı bir şekilde gerdi.! Çünkü Bronson’un Türkiye ile ilgili çok şey bildiği muhakkak lakin bu sırlar Bronson’un elinden alındığı için ABD aşırı bir telaşa düştü. ABD’li bazı yetkililer Türkiye’yi açıktan tehdit eder hale geldi. 
ABD eğer Bronson’u vermezseniz FETÖ işini askıya alırız! Rıza Sarraf dosyasını tekrar açarsak çok sorunlar yaşarsınız! F-35 savaş uçaklarının satışını iptal ederiz! Fırat’ın doğusunda kurulma aşamasında olan Kürt devletinin bağımsızlığını tanırız! Bunun gibi havadan sudan sebepler bularak Türkiye’ye ambargo koymaya çalışıyor.
Türkiye BOP Projesinde yaptığı hatayı anladı! Böyle hataların ülkemize nelere mal olduğunun farkındayız! O günler geride kaldı. Şimdi ABD’nin karşısında baş eymeyen bir Türkiye’nin olduğu kesin.
ABD’nin Türkiye’ye ambargo koyabilmesi için geçerli ve hukuki deliller göstermek zorunluluğu vardır!
Türkiye önümüzdeki yıllarda rotasını kesinlikle yeniden belirlemek durumundadır. Elbetteki Türkiye’de çıkarlarını gözetecektir!
NATO tatbikatında Atatürk’ü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan bir zihniyet ile nasıl yola devam ederiz? Her halükarda Türkiye’den taviz koparmaya çalışan haçlı ittifakı Yunanistan’la aramızdaki sorunları adeta körüklüyor. Ege adaları, Kıbrıs, Doğu Akdeniz”de bizim kıta sahanlığımız içinde olmasına rağmen İsrail, Mısır, Rum üçlüsünün doğal gazımızı çalması nasıl izah edilir?
Yeni dünya düzeni diye bir şey uydurup İran’la Türkiye’nin ticaret yapmasını engelliyorsunuz! İki ülkenin kalkınmasını da istemiyorsunuz! Türkiye, İran çatışması için bir sürü senaryolar hazırlıyorsunuz! Her ele geçen fırsatta iki ülkeyi çatıştırıp bölmeyi hedefliyorsunuz! Yine bu iki ülkeye terör bahanesiyle askeri müdahalede bulunmak için fırsat kolluyorsunuz! O zaman size nasıl güveneceğiz?
Hedefte bulunan iki ülkeye karşı başını ABD’nin çektiği Mısır, S.Arabistan, Ürdün, Lübnan gibi ülkelerle yeni bir Arap NATO’su oluşturmak ve İslam Dünyasını ikiye bölmek için ne maymunluklar yaptığınızı da çok iyi biliyoruz! 
Aklınızı başınıza alın! Sabrımız tükeniyor! Her şeye “evet” diyen bir Türkiye yok artık. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.5235 5.5456
Euro 6.2586 6.2837
Sterlin 7.2406 7.2944
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA