15 TEMMUZ İHANETİ


Bu makale 2018-07-12 19:23:19 eklenmiş ve 551 kez görüntülenmiştir.
Remzi AYVAZ (KÜRSÜDEN)

Bir nifak ve ifsad hareketi olan 15 temmuz, cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisi olmuştur. Bir mîlad, bir diriliş olmuştur. İlk defa bir millet darbeyi reddetmiş, darbecilerden hesap sormuş, hak ettikleri cezayı kendilerine vermiştir. Dış düşmanlara karşı her dönemde tek yumruk olan bir millet, 15 Temmuzda içimizden çıkan hainlere karşı da feraset ve cesaretiyle bir olmuş ve elindeki hilal ve yıldızlı bayrağıyla, destanlar yazarak hain bir oyun bozmuştur. İslam ülkelerinin bir çoğunda oynanan bölüp parçalama oyunu ülkemizde de oynanmak istenmişti. Hainlerin ve dış sömürgecilerin bir hesabı varsa Allah’ında bir hesabı vardır. Bu hesap 15 Temmuzda  Allah’ın izniyle bozulmuştur.
Asırlarca islama bayraktarlık yapmış bu necip millet, vatanını, özgürlüğünü aziz bilmiş ve oldu bittilere gelemeyeceğini hem hainlere, hem dış düşmanlara  Allah’ın lütfü, keremi ve yardımı ile en güzel cevabı vermiştir. Biz o gece çocuğunu, eşini, işini düşünmeden salaları duyunca tekbirler getirerek şahadet meydanlarına koşanları, tankların önüne yatan, hiç korkmadan üstüne çıkanları, göğsünü namlulara siper edenleri, cennet bahçesine girercesine şehadete koşanları gördük asla unutamayız. 
O  gecenin unutulmayacak en önemli yönü genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle milletimizin devletiyle el ele vererek gösterdiği birlik, beraberlik ve dayanışma ruhudur. 0 gece minarelerde yankılanan salâların millet olarak bizi dimdik ayakta tuttuğu, manevi duygularımızı, ortak bilinç ve irademizi harekete geçirdiği gerçeğidir.  Salâlar, bir milletin yeniden şahlanmasının, değerleri etrafında kenetlenmesinin şahidi olmuştur
15 Temmuz gecesinde şahit olduk ki suret-i haktan görünerek 40 yıl boyunca bu milletin dinini, imanını, değerlerini, duygularını ve yardımlarını istismar eden bir ihanet şebekesi, milletimizin varlığına kast etti.  Milletin çocuklarını çalarak birkaç nesli heba eden bir nifak hareketi, müstevlilerin emelleri doğrultusunda ülkemizin bekasını hedef aldı. Bu ihanet girişimi bir kez daha gösterdi ki, bizlere düşen vazife, yüce dinimizi sahih kaynaklardan doğru  öğrenmektir. İslâm’ı Kur’an ve sünnetin rehberliğinde en güzel şekilde yaşamaktır. 
“Ey iman edenler! Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani bir topluluk size el uzatmaya yeltenmişti de Allah, onların ellerini sizden çekmişti. Allah’a karşı gelmekten sakının. Müminler yalnızca Allah’a güvenip tevekkül etsinler.” ( Mâide  11)  Uhud’da, Bedir’de Allah nasıl yardım ettiyse  15 Temmuzda’da yardım etmiştir. Bizler millet olarak 15 temmuz’da şahit olduk ki  o en uzun, en karanlık gecede Rabbimiz milletimize yönelen bir ihanet teşebbüsünü ortadan kaldırmada bize yardım etmiştir. Bizden lütfunu, rahmetini, nusretini esirgememiştir. Aziz milletin her ferdine düşen vazife Allah’ın rahmetini unutmamaktır. 
Hiçbir zaman unutmamamız gereken bir gerçek de yeryüzünde bize umut bağlamış mazlum, mahrum ve mağdur kardeşlerimizin o gece gözyaşları ile yaptıkları dua ve yakarışlarıdır. O gece hepimiz şahit olduk ki Gazze’den Saraybosna’ya, Kerkük’ten Somali’ye, Sudan’dan Pakistan’a, Asya’nın steplerinden Afrika’nın uçlarına kadar dünyanın bütün mazlumları, mağdurları, mahrumları, muhacirleri, göçmenleri milletimize dua ettiler. “İslâm ümmetinin son kalesi düşmesin” diye secdeye kapanarak gözyaşı döktüler. O gece Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.)’in  “Müminler, bir binanın yapı taşları gibidir. hadis-i şerifinin anlamını hep birlikte yaşadık. Daha büyük bir birlik, daha büyük kardeşlikleri inşa etmemiz gerektiğini anladık.
Fitnecilerin vesveselerini, hasetçi münafıkların tuzaklarını, sömürgecilerin emellerini, Siyonistlerin hesapları tutmamıştır. Var olduğumuz her yerde İslam’ın nezaketini, adaletini, merhametini, imanın şefkatini, adanmışlığın cesaretini hep birlikte ayağa kaldırırsak en büyük gücümüz bu olacaktır. Allah resulünün davası artık omuzlarımızdadır, düşürmeyelim. Dini islâmı,  istismarcılardan değil ana kaynağından öğrenmek durumundayız.  
Cenab-ı Hak, bütün şehitlerimize Bedir, Uhud ve Hendek şehitleriyle, Malazgirt, Çanakkale ve Sakarya şehitleriyle buluştursun. Bütün gazilerimize ecir, mükafat ve şifa ihsan eylesin! Bizleri de dinine, vatanına, milletine, insanlığa karşı görev ve sorumluluklarını yerine getirenlerden eylesin. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA