HOPA, ERBİL HATTI


Bu makale 2018-07-03 18:04:03 eklenmiş ve 1242 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Saygıdeğer okuyucularım İstasyon gazetemizin yerel bir gazete olması nedeniyle benimde yerel’den yazılar yazmam gerekiyordu. Ama ben bu konuda biraz farklı düşünüyorum. Çünkü gazetemizde yazan arkadaşlarımın tamamına yakını yerel yazılar yazıyor. Bu vesile ile bana da diğer konular kalıyor.
11 Haziran günü CİA’nın dış direktörlerinden Hanry Berkley bir açıklama yaptı. Bu açıklama Türkiye’yi ilgilendiriyordu. Berkley şöyle dedi: “Suriye ve Irak’a yeni silah sevkiyatları yapacağız. Özellikle İdlip, Münbiç bölgesine oradaki gerillaları da eğiteceğiz.” Birgün sonra 30 Fransız helikopteri Suriye’nin Haseke kentinde konuşlandı. 200 tır dolusu silahında İdlip bölgesine boşaltıldığı biliniyor. Yine Erbil yakınlarında inşa edilen dünyanın en modern hava alanı olduğu söylenen askeri hava alanı faaliyete geçti. Berkley’in son açıklaması kafaları iyice karıştırdı...
Londra’daki bazı düşünce kuruluşları ABD ile İsrail’in bu hava alanlarını iki maksat için kullanacağını söylüyorlar. 
Bir Kuzey Irak coğrafyasındaki teröristlerin büyük bir kısmı İran’ın dağlık bölgelerinden içeri sızarak Pejak’la buluşup İran’da önüne geçilemeyen bir kargaşa ve terör eylemlerini başlatacağı iyice hırpalanmış olan molla rejimine İsrail ve ABD’nin işte bu silah stoklarıyla ve yeni hava alanlarından saldırarak İran’ı çökerteceği, Sekiz federe bölgeden oluşan yeni bir İran’ın planlandığı ve bu zamanın da geldiğini yazıyorlar. Bu BOP’un birinci ayağı.
İkinci ayak ise Türkiye. 34 yıldır bölücü ve dinci terörle boğuşan ülkemiz sınırlarımız içerisinde bulunan dört milyon Suriye’linin ardından genel kurmay başkanının söylediğine göre iki buçuk milyon Suriyeli daha gelebilirmiş! Gelecek olanlarla birlikte Türkiye’deki Suriyeli sayısı yaklaşık 6-7 milyonu bulacak.
Fırat’ın doğusundan başlatılacağı bilinen yeni bir terör dalgası Güneydoğu, Doğu ve Doğu Karadeniz bölgelerimizin Türkiye’den kopartılarak Trabzon, Rize ve Hopa limanını da içine alan ve buradan Güneydoğu’ya inen Van, Hakkari, Diyarbakır, Gaziantep, Urfa, Mardin, İdlip, Rakka, Zap, Sincar, Erbil, Kerkük, Basra’ya kadar uzanan bir bölgede genişletilmiş BOP gereği Büyük Kürdistan’ın kurulacağı artık gizlemeye gerek duymadan açık açık söylenir oldu.
İyi de Büyük Kürdistan’ın Basra Körfezi’nde ne işi var? diyebilirsiniz! İkinci İsrail’in sınırları öyle çizilmiş çünkü!
Böyle bir devletin kurulma ihtimali kuvvetle muhtemel! Şayet böyle bir devletin kurulması halinde Bizden toprak istemeleri kesin de ben sözü Türkiye’deki Suriyelilere getirmek istiyorum.... Şu anda bizde misafir bulunan ve muhtemel İdlip harikatıyla bu sayının 6 ila 7 milyona çıkacağı düşünülürse bu nüfusun Türkiye’den ne olacağı gündemi meşgul edecek. İşte bu nüfus ihtimal dahilindeki Kürdistan’a göç ettirilerek Kürt nüfusunun az olduğu alanlara yerleştirilecek. Ve o bölgede plebisit uygulanarak nüfus çoğunluğu sağlanmış gibi gösterilecek. Türkmen ve Arap’lar o bölgelerde azınlıkta kalmış olacaklar ve böylece büyük Kürdistan mi ikinci İsrail mi? her ne ise onun kuruluşu meşru hale getirilmiş olacak. İşte Hopa Erbil hattı böylece tamamlanmış olacak. İşte BOP denilen projenin bir kısmı bu. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.6744 5.6971
Euro 6.3455 6.3709
Sterlin 7.0510 7.1033
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA