SEÇMEN ODUR Kİ...


Bu makale 2018-06-21 18:34:53 eklenmiş ve 1124 kez görüntülenmiştir.
İdris Doğan

Epey zamandır 24 Haziran seçimini, siyasi partiler ile milletvekili adaylarını konuşuyoruz. Bugün bendeniz, oy veren kişiyi, seçmeni yazacağım.
Seçmen, siyasiler gibi radyolar ve tv kanallarında boy gösterme imkânından mahrum, ancak sosyal medyada ne okka var, ne de endaze…
Önceleri yazdığım gibi, bu seçimde de partiler ve adaylardan daha fazlasını seçmenden bekliyorum. Sözlerimde, düşüncelerimde, kararlarımda, davranışlarımda isabetsizliğe uğramaktan oldum olası çok korkarım.
Seçmen oy’unu hatır için, para pul için, makam mevki için, şahsi menfaati için rastgele, sıradan, laf olsun diye kullanamaz, kullanmamalıdır.
Seçimden seçime, sandığa giderken -yaklaşık altmış milyonda bir bile olsa- elime gelen fırsatı kullanırken bin defa düşünür kararımı verir sandığa öyle giderim. Benim için oy, adeta namluda kalan son kurşundur. Ya karavana, ya da isabet…
Seçmen, ümmetin ittihadı, milletin istiklâli ve istikbali, devletin bekası, kadim medeniyetimizin ihyası uğrunda gecesini gündüzüne katanlardan yana tavır almalıdır.
Seçmen, emek ve çabasını yoksunluk, yoksulluk içinde kıvranan muhtaçlara, mağdurlara hiçbir karşılık beklemeden, sırf Allah’ın rızası için, yardımda bulunarak ahlâki sorumluklarını yerine getirmeye çalışanların emeğine ve çabasına katmalıdır.
Seçmen, masumların, mazlumların, kimsesizlerin haklarını sonuna kadar korumak için gayret sarf edenlerin safında samimiyetle, ciddiyetle ve kararlılıkla yer almalıdır.
Seçmen, teröre yaslanıp ondan beslenen zorbalara, eli kanlı katillere; bozguncu, bölücü ve yıkıcı hainlere karşı amansız mücadele yürütenlere, hiçbir bahane ve ön şart ileri sürmeden, destek olmalıdır.
Seçmen, milletin inancına, huzuruna, hürriyetine, değerlerine sahip çıkan; hayatın bütün alanlarında ilerlemeyi, gelişmeyi, yücelmeyi esas alanların gayretlerine katkıda bulunmalıdır.
Seçmen, insanlığın idaresini kendi keyfine göre yürütmeye kalkan şımarık azgınlardan, acımazsız zalimlerden hesap soranlarla haksızlığa, adaletsizliğe, yalana, arsızlığa, hırsızlığa karşı duranlarla bir ve beraber olduğunu göstermelidir.
Seçmen bu duygu ve düşüncelerle oy kullanırsa 24 Haziran seçimleri milletimiz, Türk dünyası, İslam dünyası ve insanlık için behemehal hayırlı olacaktır.  
idris-dogan@hotmail.com
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA