BAŞ BAKAN OLSAN NE YAZAR!


Bu makale 2018-05-01 06:30:19 eklenmiş ve 1981 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

‘Cumhurbaşkanı olsan ne yazar. Başbakan olsan ne yazar. Bakan olsan ne yazar. Bir gün gelecek öleceksin. İki metre bir bir mezara gömecekler. Cumhurbaşkanı niyetine demeyecekler. “Er Kişi” niyetine diyecekler. Ben biraz boydan farklı mezar istiyorum. Durum bu” Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 5 Eylül 2010 İstanbul konuşmasından bir paragraf. Zamanın başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı ‘o’ gün için nasıl bir halef-i ruhiye içinde idi ki bu sözleri söyledi. Tabi ki onu bilmiyoruz? Erken seçimle yatıp erken seçimle kalkan bir Türkiye’de insanların beyni seçimden başka bir şeyi düşünemez ve yazamaz hale geldi! Acaba yetmişli yıllara geri mi dönüyoruz? sorusu aklımıza geliyor. Türkiye keşke bu kadar politik çalkantılara kilitlenmiş olmasaydı... Siyasi tansiyon aşırı yükseldiği için göremez hale geldiğimiz diğer sorunlarımıza zaman yetmiyor. Keşke Suriye, Ege adaları, Avrupa Birliği, Doğu Karadeniz’de, Kıbrıs,petrol, doğalgaz, kıta sahanlığı, fır hattı, Kuzey Irak belası, PKK, FETÖ gibi katmerleşmiş çetrefilli dış sorunlarımızı tartışabilseydik. Keşke bu sorunlarımızı gündeme taşıyabilseydik. 

İç politikada sorunlar yumağı haline gelmiş olan üç buçuk milyon Suriye’li misafirlerimizin durumunun ne olacağını tartışabilseydik. 

Keşke Danimarka gibi küçük bir ülkenin kişi başına 100 bin dolara ulaşan gayri safi milli hasılasını tartışabilseydik. Keşke her altı ayda bir değiştirmek zorunda kaldığımız eğitim sistemindeki TEOG’a çare bulmayı çocuklarımızın geleceğini her köşe başında bekleyen tiner, bali, gibi madde bağımlısı çocuklarımızın durumunu konuşabilseydik. Keşke milli çıkarlarımızın nasıl korunacağını, 4 TL’yi aşmış bir doları, yüzde on ikiye varan işsizliği,nişasta şekerinin ileriki yıllarda çocuklarımıza nasıl etki edeceğini ASELSAN’da çalışan ve ülkesi için gelecek vaad eden beş mühendisimizin nasıl ve kimler tarafından öldürüldüğünü? halen dahi katillerinin bulunamayışını gündeme getirip tartışabilseydik!

Ülkemizin en can alıcı sorunları şeytanlaşmış şark kurnazı medya tarafından gündemden ve gözden kaçırılınca varsa yoksa seçim. Seçerek meclis’e gönderdiğimiz vekillerin durumunu televizyonlardan seyrederken endişelerimiz artıyor!

 

Avrupa ülkelerinde de seçimler yapılıyor. Onlar da Parlamentolarına vekil seçiyor. Lakin bizdeki gibi gündem siyasetle tıkanmıyor. Ülkemizdeki politik faaliyetler artık halkımıza bıkkınlık verir hale geldi. Vallahi usandık yahu yeter artık. Hani Cumhurbaşkanı diyor ya “Başbakan olsan ne yazar, Cumhurbaşkanı olsan ne yazar” bu sözlere bende katılıyorum. Meclisdeki genel kurul toplantılarında hergün kavga. İpe sapa gelmeyen uyduruk bahaneler. Sataşmalardan memleket meselesine sıra gelmiyor ki. Parlamenter sistemde bazı ameliyatlar yapıldı. Önümüzdeki seçimlerden sonra göreceğiz. Yine eski hal devam eder mi? Vatandaş olarak bir avam olarak artık uslanmanızı bekliyoruz! Seçilip parlamenter olmak da gelip geçicidir. “Orası” şimdiye kadar ilelebed kimseye mülk olmadı. Bundan sonra da olmaz. Akşam evinize geldiğinizde elinizi vicdanınıza koyarak “Bu gün ben ülkem için ne yaptım? diye düşünün. Biz halk olarak sizden bunu istiyor ve bekliyoruz. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA