MEHMETÇİK’E GAZİLİK VERİLİR Mİ?


Bu makale 2018-03-26 17:36:54 eklenmiş ve 799 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Şubat günü Kahramanmaraş AKP İl kongresinde konuşmak için kürsüye geldiği esnada salonda bulunanlar “Reis bizi Afrin’e götür” sloganlarıyla tempo tuttular... Cumhurbaşkanı bu sloganlara cevaben “Önce ben önce ben” dedi. Devamla “Şu anda acil bir ihtiyaç yok. Ama öncelikli olarak sefer görev emri olanlar hazırlıklı olsunlar” Bir gün önceki bir diğer konuşmasında “Bu yaz teröristler için uzun ve sıcak geçecek” dedi. Anlaşılan o ki Afrin, Münbiç, Fırat’ın doğusu derken bu operasyon uzun süreceğe benziyor. Cinderes düşmeden bir gün önce operasyonun başlangıcından beri tüm operasyonlara katılan rütbeli bir askerimizle telefonda konuştum. “Şu anda nerdesiniz? Operasyonlar daha uzun sürer mi? İhtiyaçlarınız neler? Moraliniz nasıl? gibi çok kısa sorular sordum. Asker cevaben “Hiç bir şeye ihtiyacımız yok. Her şeyimiz zamanında karşılanıyor. 
Moralimiz çok iyi. Aslanlar gibi çarpışıyoruz. Gözümüzü kırpmadan hepimiz ölüme mücadele ediyoruz. Sadece uykusuzluk ve banyoya gerek duyuyoruz. Savaş halindeyiz. Tabi ki o kadar olacak bizi merak etmeyin.” dedi. Sakin bir ses tonuyla...
İskenderun’un Sarıseki köyünde ilk ve orta okul öğrencileri kendi aralarında Afrin’de görev yapan askerlerimizle ilgili bir kampanya düzenlemişler. Her öğrenci Afrin’deki asker abisine birer mektup yazarak zarfların içine de harçlıklarını koyup göndermişler. Çok anlamlı bir kampanya duygulandım doğrusu...
“FETÖ kumpaslarından dolayı büyük yara aldı.” diye yorumlar yapan Batı’ya “Ben Türk ordusuyum. Bana fitne işlemez.” dercesine ihanetin karşısında şahlandı. En zor coğrafyalarda bile en ufak bir yılgınlığa düşmedi. İşte bu askerlerin dedeleri de böyleydi. Hiç zulüm yapmadı. Hiç kimseyi sömürmedi. 
Bu kahraman mehmetçiklerimize her daim minnettarız! İnşallah o günleri de göreceğiz. “Zeytin dalı” harekatı sona erdikten sonra harekata katılan tüm askerlerimizi kapsayacak şekilde “Gazilik Ünvanı” verilmesi halk arasında da dillendirilmeye başlandı. Televizyonlarda hergün verilen Afrin haberleri ve Kuzey Irak Suriye toplantılarında ülkemizin bütünlüğü için teröre karşı çarpışırken şehit düşen asker ve polislerimizin cenaze törenleri şehit ailelerinin yürekleri sızlatan feryatları o törenlere katılan halk ta da dayanılmaz buruk bir etki yarattığı görülmektedir.
Türkiye sınırları dışında terör veya diğer operasyonlara katılan tüm güvenlik güçlerimizi kapsayan manevi anlamdaki “Gazilik Ünvanı”nın verilmesi: Zor şartlarda dünyanın en hain örgütüne karşı gösterdikleri kahramanlık ve cesaretlerinden dolayı “Gazilik” gibi manevi bir şeref ve taltifi hak ettiklerini Türk milleti biliyor. Dünya da bunu biliyor. Avrupa parlamentosu acil bir karar alarak Türk askeri Afrin’den çekilsin diyorsa... Bence kahraman mehmetçik “Gazilik Ünvanını” çoktan haketti.  
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA