BAMB(AŞK)A CÜMLELER


Bu makale 2018-02-26 05:07:14 eklenmiş ve 1583 kez görüntülenmiştir.
Fatih BABAOĞLU (b(AŞK)a yazıyorum)

Aylar oldu yazmayalı. Neden mi? Bilmediğimi bildiğim için yazmadım… 
Bildiklerimi değil, bilmediklerimi susmak için beklemem gerekliliğini bildim. Yazacaklarım onun için bekledi. Yazacaklarım: gönlümün demliğinde harf harf kaynattığım cümlelerden ötesi. 
Kim bilir bu satırlar belki de senin duymak istemeyip de duyacaklarının cümlesidir.  
“Nasıl yazıyorsun? Neyi yazıyorsun?” sorusuna muhatap olan tek bir cevap var: SEN!Çünkü senden başka kelimeler bulamadım. Aslında bulamadım değil, senden başka harflerim olmadığı içindir seni yazmam. Ateşten denizin ortasından geçen mumdan geminin kaptanı SEN dediyse, nasıl olur da SENden başkasına kalem tutarım. 
Peki, hakikaten yazıyor muyum? Dediğim gibi hakikatte sadece kalem tutuyorum. Bembeyaz bir sayfa ile yüreğinin sahibi arasında bir kalem tutucu ben. Tamamıyla SEN olan…Ya yazılanlar “sır değil mi?” diyeceksin. Evet, kalem tutmakla bir sırrı yazıyorum. Yazmak yaşamaksa şayet, dediğin sır ne ise onu yaşıyorum. SENin adına… Lakin maksadım sırrı aşikâr etmek değil. 
Dur dur kafan karışmasın hemen. Yaptığım kalem tutmaktan öte. Yaptığım bir camı harf harf sırlayıp onu ayna haline getirmek. Cümleler beyaz bir sayfada sırlanıp ayna olunca iş sana kalır artık. Yani cümlenin aynasında kendini seyretmek… Kendine kendi kelimelerinle bakmak yani… 
SEN! Kendine kendinden bak ki kalem tutucunun yaşadığı ne varsa yaşa yaşayabilirsen. 
Bildiklerin değil, bilmediğin seni haykırmak düştü benim kaderime. Sırf bu yüzden bilmediğim ne varsa susmak için bekledim günler boyu. Yazacaklarım harf harfkâğıdımda sırlanıp beyaz kâğıda düşünce parladı gönül aynası. Ben kâğıdın üzerinde yaktım sana ait bir ateşi, sırf sen yanmayasın diye. 
Oysa bir sürü rivayet biriktirmiştim SENin namına. Baktım ki raviler riyakârmış. Onun için sustum bir cümlede bir raviyi dara çekip. Onun için bekledim, her bir anı bir asır olan günler boyunca. Beklerken anladım. Sen senin değilken bütün cümleler benim olsa ne çıkar. 
Bekledim… 
Masallar biriktirmiştim dünlerine ait ne varsa anladım ki yarınlarında sen yokmuşsun… 
Bekledim… 
Sonunda gördüm ki, cümleler“cümle âlem ne der?” kaygısında boğulmuş harf harf. Yazılan ne varsa SANA dair ravilerin riyakârlığında boğulup yitmiş. Hükümsüz kalmış Habil tebessümünün hükmü. Elde avuçta kalan bir tek Kabil kahkahası…
Tacir-i Kabil: cümlelere dadanan yeniliğin tam karşılığı… 
Şimdi artık yazıyorum… Yazıyorum dediğime bakma. Dedim ya kalem tutuyorum, nihayetinde SENli cümlelere… SEN BANA BAKMA ve okurken BIKMA.
Neden mi? Çünkü artık bamb(AŞK)a SENİ yazıyorum… 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.4906 5.5126
Euro 6.2118 6.2367
Sterlin 7.2417 7.2954
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA