WASHİNGTON’UN KULLARI


Bu makale 2018-02-09 04:56:12 eklenmiş ve 1006 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

23.01 2018 günü Rusya devlet başkanı Putin’in izvestia gazetesinde bir beyanatı yayınladı. Putin “islam ülkeleri içinde Amerika ile iş tutmayan birini gösterin söz müslüman olacağım.” dedi. Bu sözü biraz açacak olursak; Ne anlama gelir. Ben Putin’e hak verdim doğrusu...
Türk askeri on gündür terör örgütlerinin devletleşme durumunu engellemek için Suriye’de yaptığı operasyonlarda Türkiye’nin yanında olmasını beklediğimiz 22 Arap ülkesi 25.01.2018 günü kendi aralarında oluşturdukları Arap liginde bir ara karar ile “Türkiye’nin Afrin operasyonunu açık açık kınar... Derhal operasyonların durdurulmasını ve PKK=PYD’nin desteklendiği operasyonların müstakil bir arap devletine alanen saldırı olduğu kabul edilir.” denildi. Şimdi; şöyle bir düşünecek olursak “İslam Ümmeti”ne biz ne yaptık ki? Hani inananlar kardeş idi (!) Hani milleti İbrahim’den idik (!) Ne oldu kardeşliğimize? 
Amanos dağları zirvesinde Kisecik köyündeki Amerikan üslerinden Suudi Arabistan’a oradanda terör örgütü PYD’nin Afrin karargahına heran istihbarat bilgileri gittiği örgütün operasyonun işlediğini bildiği ancak mukavemet gücünün dağılması nedeniyle bozguna uğradığı askeri kaynaklarca kabul edilmektedir.
İşte Washington’un kulu islam ümmeti! Arap ligi yani Arap Birliği nasıl beğendiniz mi?
Peki Filistin’e ne demeli. ABD Başkanı Trump “pek yakın zamanda büyükelçiliğimizi Kudüs’e taşıyacağız”deyince Günlerce aylarca ABD’yi protesto ettik. Cuma günleri namazların ardından Türk ve Filistin bayraklarıyla Kudüs, Filistin’indir! diyerek sabahlara kadar sloganlar attık. Filistin’e yardım kampanyalarında cebimizdeki harçlıklarımızı aç kalmasın diye Filistinli çocuklara gönderdik. Halen dahi size dalkavukluk yapanlar var... Halen içimizde Arap muhipleri ve Türklüğünden utananlar var... Filistin’in açık bir şekilde PKK PYD saflarında yer aldığını belirtmesi dış siyaseti yakından takip edenlere de soğuk duş etkisi yarattı. 
Filistin’e yardım için mavi marmara gemisiyle yola çıkanları İsrail komandoları “muhtelif ülkelerden Arap Muhibbi” on cesur mücahidimizi kurşuna dizerek şehit etmişlerdi.
Zamanın başbakanı Filistin’lilerin hak ve menfaatlerini savunmak için İsrail Cumhurbaşkanı’na “One Münit, one münit”diyerek dünyanın gündemine oturunca İsrail Türkiye ilişkileri belli bir süre için kopmuş, büyükelçiler geri çağırılmıştı. Oysa ki Biz Filistin için Kudüs içinsavaşı dahi göze almıştık. Lakin zulme uğramış masum ülke diye ekmeğimizin yarısını verdiğimiz Filistin’in teröristlerin yanında yer alması bizi çok derinden yaraladı. Mezhebi sapık suudların Washington’un kulu olunca Filistin’de Suud’un kulu oldu. Bundan sonra sevgi değil ancak nefret olur...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA