DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELMİYOR!


Bu makale 2018-01-26 17:43:44 eklenmiş ve 744 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Geçtiğimiz yıllarda ülkücü gençliğin bir sloganı vardı. “Devlet’in başına devlet gelecek” diye! Heyhat ki heyhat artık bu sloganlardan vazgeçildi. Hayal kırıklığına uğradık. MHP genel müdürü olağan üstü kongre isteyen arkadaşlarının mahkemeden kongre kararı almasının ardından korku ve telaşa kapılarak AKP’den imdat istedi. MHP ile AKP arasında bir anda aşk başladı. Ve flörte dönüştü. Geçen 16 Nisan’daki halk oylamasında kayıtsız şartsız “EVET” desteğinden sonra destek veya payanda olmak tüm hızıyla devam ediyor. Bahçeli geçtiğimiz Salı günü gurup toplantısında yaptığı konuşmada “2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP’nin Cumhurbaşkanlığına aday göstermeyeceğini açıklamasının ardından bir gün sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi MHP’nin tavrını netleştirdi. Yani MHP, AKP’ye teslim oldu!
Türk milliyetçilerinin tüm emeği bir çırpıda heba oldu. MHP sanki müstakil bir parti değil de uydu ve peyk bir parti haline geldi. Hiç kimseye sormadan danışmadan yarış atını yarıştan çeker gibi MHP’yi yarıştan çektiniz! İşte yukarıda bahsettiğimiz olağanüstü kongre Bahçeli’yi yol ayrımına getirmiş olacak ki Bahçeli böyle bir karar almak zorunda kaldı. Gemerek mahkemesinin kongreyi iptal kararı milyonlarca insanın gönül verdiği uğrunda ölüme gittiği hedef ve hayallerini boşa çıkardı. Oysa sana ne kadar da güvenmiştik... “Bahçeli’den lider falan olmaz. Boşa ümitlenmeyin.” diyenleri haklı çıkardın. Ne çabuk unuttun! “Bunlar varya bunlar can bunlar kanla beslenir” ardından Oslo’da biz PKK ile görüşmedik bunu ispat edemezsen namussuzsun şerefsizsin” yine bir başka konuşmasında “Ben Türk milliyetçiliğini ayaklarımın altına aldım.” şeklindeki yenilir yutulur cinsten olmayan bu hakaret ve aşağılanmalardan sonra nasıl yol arkadaşlığı yapacaksınız? İçinize nasıl sindiriyorsunuz?
Türk milliyetçiliği davası uğruna bulüğ çağına gelmemiş çocuklar dar ağaçlarında sallandı. Binlerce ülkücü zindanlarda işkence görürken sen neredeydin be Bahçeli? O uyduruk davalarda senin hiç ismin geçmiyor. Yoksa! yazmayı unuttular mı?
1997’den beri 12 seçime girdin hepsini de kaybettin. Hengi seçimden birinci çıktın söylermisin? Ülkücü gençlere “sokakta protesto nümayiş yapmayın. evinizde bilgisayarla internetle uğraşın” diye öğütler verdi.
Bozkurt işaretine gelince Bozkurt dünyanın neresinde olursa olsun ben Türk’üm diyen kendini Türk hisseden herkesin sembolüdür. Sen Bozkurt’u kendi malın sayamazsın.O Türklüğün ortak rumuzudur. Sen MHP’nin kapısından girmediğin yıllarda ben ilçe başkanı idim. Türk milliyetçileri MHP’nin varisidir.
Bu teslimiyeti asla benimseyemiyoruz... Senden devlet’de lider’de olmazmış bunu anladık. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA