NE BÜYÜKSÜN TÜRKİYEM


Bu makale 2018-01-26 05:31:21 eklenmiş ve 934 kez görüntülenmiştir.
Remzi AYVAZ (KÜRSÜDEN)

Aynı anda dört ikliminle, üç tarafı denizlerinle, dağlarınla, ovalarınla, nehirlerinle ne güzelsin  türkiyem.   Madenlerinle,  çeşit çeşit sebze ve meyvelerinle, bitki örtünle, meralarınla, ovalarınla, nehirlerinle, göllerinle ne hoşsun güzel ülkem.
Şehid kanı rengi içinde  bembeyaz parlayan  ay yıldızlı bayrağınla, “Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal.” diyen İstiklâl Marşınla, minarelerden yükselen ezanlarınla asil birülkesin.
Allâh’a inanan, Kur’ân’a sarılan, peygamber aşkıyla çoşan milletinle dosdoğru yoldasın. Hakka adanmış ruhunla, adaletten şaşmayan duygunla, dünyaya kucak açan gönlünle sen azizsin.
Asırlarca islâma bayraktarlık yapmış ecdadınla , tarihe destanlar yazmış kahramanlarınla sen ne kadar yiğitsin.
Zalimler karşısında dik duruşunla, zilletle yaşamaktansa,  izzetle şehid olmayı tercih edecek kadar onurlusun.  Allah’dan başkasına eğilmeyen başınla, hak yoldaki sebatınla ne kadar heybetlisin.
Mazlumlara, mağdurlara kucak açarken, insanlığı sevgiyle kucaklarken ne kadar enginsin. Haiti’den Filipinler’e, Somali’den Kafkaslara, Filistin’den Arakan’a  adını bile çok duymadığımız  yerlere yardım elini uzatırken ne kadar gönlü açık cömertsin.
Asırlarca islâm’a bayraktarlık yaparken de, haçlı sürülerine anadoluyu mezar yaparken de, zalimlere zulmünün cezasını verirkende hak üzere yücesin.
Peygamber (sav) in “O’nu fetheden komutan ne güzel komutan, O’nu fetheden asker ne güzel asker” müjdesiyle müjdelenmiş nesillerin vatanısın. 
“Enbiya yurdu bu toprak; şüheda burcu bu yer;      
Bir yıkık türbesinin üstüne Mevlâ titreri”,                                                                                                 
Yine  “ Kim bu vatan uğruna olmaz ki fedâ;        
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şühedâ “diye anlattığı şehid kanlarıyla sulanmış   topraklarsın .
 Selahaddin Eyyubi’le,  Süleyman Şah’la,  Kılıçarslan’larla,  Osman Gazi,  Orhan Gazi’lerle, Fatih, Yavuz, Kanuni’lerle tarihe destanlar yazmış insanığa  asaletli büyük devletsin.
Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli, Fuzûli, Itrî  gibi yetmiş iki milleti kucaklayan, “Yaratılanı yaratandan ötürü seven”  sevgi dolu gönül erleriyle  yeryüzünü selam diyarı yapma gayretinde şerefli bir örneksin.
Kendini güçlü zanneden, gücünü zulme alet eden, kardeşi kardeşe düşman etmek isteyen, kanla beslenen  zalimlere ders vererek, zeytin dalı uzatacak kadar özgüven sahibisin.
Korkunç  cinayetlerini, zulümlerini barış kelimesiyle kılıflayıp “ O (bozguncu kâfirler) yeryüzünde iş başına geçti mi orada fesad çıkarmaya, ekini  ve nesilleri kökünden kurutmaya koşar. Allah fesadı sevmez.” ( bakara 2/205 ) ayetinde belirtilen yeryüzünü cehenneme çevirmeye çalışanlara rağmen  insanlığı yaşatmaya, yeryüzünü cennete çevirmeye çalışan insanlığın umudu bir milletsin. 
Ordusuyla, siyasetiyle, lideriyle, hakka gönül veren milletiyle, canını hiçe sayıp, tankların önüne yatarak darbeye geçit vermeyen vatan severleriyle, savaşa giderken “düğüne gidiyoruz” diyen morali yüksek,  iman dolu erlerinle şerefliler diyarısın.
Bu necip milletin torunları, Kıbrıs barış harekâtıyla yeniden dirilişin meşalesini yakmıştır. Yeniden dirilişin adımlarını atarakbir dev Allah’ın izniyle yeniden uyanıyor,  şeytana, İslâm düşmanlarına ve şer odaklara karşı, “Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileyiniz” (Bakara, 45, 153) emrine uyarak Allah’ın yardımını dileyerek  Kur’ân-ı Kerîm’in müjdelediği üzere, “…Şeytanın taraftarları kesinlikle kaybedecekler. …Allah’a ve peygamberine düşman olanlar aşağıların aşağısı olacaklar. …Allah ve peygamberleri (ve O’na iman edenler) ise mutlaka galip geleceklerdir…” (Mücadele, 19-21) korkuyu atmış vatanperverlerin vatanısın.
 Allah; anarşist, terörist, satılmış, hain, yaşadığı topraklara ihanet  eden  beyinsizler karşısında, Afrin’e gerçekleştirilen “Zeytindalı Harekatı” nda Allah CC, askerlerimize yardımıyla ordumuzu muzaffer eylesin
Duâlarımızla ,   Allah gazamızı mübarek etsin…   Cumanın feyzi ve bereketinin üzerimizde daim olsun .
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA