ZEYTİN DALI


Bu makale 2018-01-26 05:28:33 eklenmiş ve 670 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Türk ordusunun Suriye’nin Afrin ilçesine düzenlediği zeytin dalı harekatı bazılarının uykusunu kaçırmış! İran, ABD, Barzani, İsrail “ne zaman çıkacaksınız?” diye tempo tutuyorlar. Barzani “Çok kanlı bir savaş olur. Bir asır önce Osmanlı’yı Irak’ta bozguna uğrattık. Yine öyle olur.” diyor. ABD, Hatay’dan Kilis’e sınırda güvenli hat oluşturalım diyor. 24 Ocak akşamı Cumhurbaşkanı ile Trump’un telefon görüşmesinin ardından çelişkili ve farklı açıklamalar yapıldı. Bu da kafa karışıklığına yol açtı. 
Türk milletinin tamamına yakını Zeytin Dalı harekatını destekliyor. Bu desteği en iyi farkedende Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Türkiye elli yıla yakın bir zamandır terörle mücadele etmektedir. Anadolu’nun her köyündeki mezarlıklarda bayraklar görülüyor. Bu bayrakların altında bir şehit yatmaktadır. Halk artık terörden nefret etmektedir.
“Zeytindalı” ülkemizin beka sorunudur. Fatih Cihat Aslan adlı bir genç Afrin şehidimizin cenaze töreninin ardından Başbakan Yıldırım’ın yolunu keserek Başbakanım Uludere’de askerlik yaptım. Şehit olamadım. Gazi de olamadım. Beni tekrar askere alın hemde Afrin’e bu defa şehit olurum. diyerek gençlik heyecanının dışa vurumunu gösterdi. 
Diğer bir milli Şevk’de Hassa’da yaşandı. Türk askerinin Hassa’dan Suriye içlerine girişini gören “Ben karşıdaki çadırdan geldim. Aha bu koç’u yatırıp asker evlatlarım için kurban ediyorum. Tüm askerler benim çocuğum ayaklarına taş değmesin. Başlarına kötü işler gelmesin. Rabbim askerlerimizi korusun. Devletimize zeval vermesin.” diyen bir yörük kadını “Döndü Ana” Türk Milleti’nin nasıl bir milli duygu içinde olduğunun açık ispatıdır.
Türk ordusu şu anda Afrin’de sadece PKK’lı teröristlerle çarpışmıyor. İngiliz, Fransız, Alman ve Amerikan gizli servislerinin elemanlarıyla da çarpışıyor. Cephede yakalanan ve teslim olan İngiliz vatandaşlarının ifadesinden öyle anlaşılıyor.
Yerli ve milli silahlarla donatılarak harikalar yaratan askerlerimiz için 15 Temmuz’dan sonra ‘kolu kanadı kırıldı’ diye batı basınında haberler çıkmıştı. İşte bu haberlerin tam aksine Afrin’de nasıl Şah’a kalktığına dünya şahit oldu.! Tökezleyip düşmemizi dört gözle bekleyenlerin nasıl bir hayal kırıklığına uğrayacağını yakında göreceğiz. 
“Her Türk asker doğar”
sloganı yılların tecrübesi olsa gerek...
Tanrı Türk’ü korusun. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA