AKADEMİK Doğaya Açılan Kapı


Bu makale 2017-12-01 04:50:10 eklenmiş ve 997 kez görüntülenmiştir.
Bayram ÇİNİ (AKADEMİKÇE)

AKADEMİK neden sizleri her hafta sonu yada Çarşamba geceleri doğaya davet etmekte?
Evde eşiniz haklı, çocuğunuz haklı, anne babanız haklı. İş yerinde müdürünüz, amiriniz, işvereniniz haklı. (bazı durumlarda personel haklı ) İlişkinizde sevgiliniz haklı. Çarşıda esnaf haklı ‘’satılan mal geri alınmaz’’ bazen müşteri haklı. ^ bunu beğenmedim şu marka olsun bu markayı hiç sevmiyorum^ Yollarda araç sürücüleri haklı, yayalar haklı, bisiklet, motosiklet sürücüleri haklı. Apartmanda komşular haklı, Yönetici haklı, Kalorifer ateşleyicisi de haklı. Resmi işleriniz için gittiğiniz Devlet dairesinde memur haklı. Okulda öğretmen haklı. Hutbe de imam, kürsüde yazar, mitinglerde siyaset haklı. Kahvede çaycı, cafede garson, parkta kasiyer haklı. Haklı haklı haklı uzar gider bu liste. 
Doğada taraf yoktur. Haklı ya da haksız aramazsınız. Bir yarış yoktur. Duyguların, hırsların savaşı yoktur. Doğada mükemmel bir uyum, ahenk ve işleyiş vardır. Sizde bu ahenk ve uyuma kaptırırsınız, kendinizi ruhunuzu huzur ile doldurursunuz. Tabiatın kapıları mutlaka sonuna kadar açık, gidebilir yürüyüş yapabilir piknik yapar eğlenebilirsiniz. Bunu yaparken doğanın içerisinde bulunmanın da haklı sebepleri olmalı. Yukarıda bahsedilen haklılık haksızlık durumlardan kaçmak, bedenin ihtiyacı olan oksijeni, hareketliliği, enerji depolamayı ve negatif enerjinin dışa aktarımıdır. Atılan her adım sonrasında karşılaşacağımız manzaranın merakıdır doğada olmak.  Belki de kişinin kendine dönmesi ruhunun sesiniduyması ruhunu doyurmasıdır… Tabi doğada olmak demek kuralsızca olmak değildir… Doğanın düzenine, güzelliğine, doğallığına, ahengine zarar vermeden içinde var olabilmektir. Uyumdur aslında doğada olmak. Saflığın temizliğin vuku bulduğu doğada biz de içimizdeki doğallığı, saflığı, güzellikleri buluruz. 
Ne ağacına zarar verelim ne de hayvanlarını rahatsız edelim. Endemik türler rotamız üzerinde ezerek geçebileceğimiz yerlerde olabilirler. Yine yanımızda getirip ihtiyaç için bulunan yiyecek ve içeceklerin kaplarını doğaya atmak da ciddi anlamda bulunduğunuz alana zararlar verecektir. Yılların getirdiği tecrübeler ile AKADEMİK Kulübümüz her hafta sizlere bu yönde gidebilmeniz için gereken yerler konusunda etkinlikler düzenleyerek uygun şartlar oluşturmaktadır. Gidemeyenlere ise içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın gerek yazısal gerekse görsel paylaşımlarını yapmaktadır.
Ayrıca yeni getirilen yasal düzenlemeler ile de bu yönde doğada bulunmanın yaptırımları da ağırlaştırılmıştır.
AKADEMİK Kulübümüz yaptığı her etkinliği bu getirilen yasa ve kanunlar çerçevesinde gerçekleştirerek Ülkemiz için de örnek sporcular olmakta.
Gelin hep birlikte geleceğimize atılacak adımda güç birliği yaparak doğamıza sahip çıkalım.
Mutlaka size uyan bir yürüyüş şekli AKADEMİK de bulunmaktadır.
İlk başta belirtilen olumsuzluklar burada eriyerek toprağa karışmaktadır.
Unutulmamalıdır ki burada da doğa haklıdır….
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA