UMUT


Bu makale 2017-11-24 18:23:10 eklenmiş ve 1508 kez görüntülenmiştir.
Fatih BABAOĞLU (b(AŞK)a yazıyorum)

Umut… Belki insanları yaşam için ayakta tutan tek şey. 
Son diye ne varsa lügatte aslında başlangıcın başından başka şey değildir de nedir. İşte o başlangıca başlamak için atacağın son adımın adıdır umut. O adımı atmak ise tamamen sana bağlıdır. 
Evet, başlangıç bir bitişten sonra doğandır ve her şey bitti dediğin anda başlar başlayacak olan ne varsa.
Umut suskun dünlerin yarınlara haykırışıdır. Bağıramıyorum deme. Çünkü susan sensin bunca bağıranların arasında. Çünkü yaşıyorsan hâlâ bir umut vardır. Çünkü yaşamanın bizzat kendisi bu keyfiyeti sunar insana. 
Hiç sabahladın mı pencere başında. Bitti diye kestirip attıysan karanlıklarına karanlık ekleyip kesin sabahlamışsındır. Şimdi bir kez daha sabahlamanı istiyorum senden şu küçük hikâyeyi okuyarak: 
Vaktiyle ormanın birinin içerisinde bir kurbağa sürüsü gezintiye çıkmış. Yolda giderlerken içlerinden iki tanesi hatırı sayılı bir derinliği bulunan çukura düşmüşler. Diğerleri çukurun yanına gelerek çaresiz bir şekilde bu zavallı iki kurbağaya bakmaya başlamışlar. 
Çukur epeyce derinmiş ve çukurdaki iki kurbağanın zıplayıp diğerlerinin yanına gelmesi neredeyse imkânsızmış. Diğerleri çaresizce zıplayıp çıkmaya çalışırlarken yukarıdakiler bağırmışlar onlara: “Çukur derin. Yanımıza çıkmanız imkânsız.” 
Lakin çukura düşen iki kurbağa yukarıdakileri dinlememiş zıpla ha zıplamaya devam etmişler.Yukarıdakiler onların böyle çaresizce çırpınmalarına bakıp boşuna çırpınmamalarını ölümün onlar için bir kurtuluş olduğunu söylüyorlarmış.
Nihayetinde yukarıdaki kurbağaların bir tanesi yukarıdakilere hak vererek mücadeleyi bırakıp çaresizce ölümünü beklemeye başlamış. Diğeri ise söylenenlere kulak asmadan zıplamasına yani mücadelesine devam etmiş. 
Bir iki üç… Son bir çaba sonuçta kurbağa yukarı çıkmayı başarmış. Meğerse bu kurbağa sağırmış ve arkadaşların umutsuzluk veren sözleri duymamış. 
Şimdi kulağını bütün olumsuzluklara kapatıp doğan şafağa bak, gördün değil mi? 
GÜNEŞİN DOĞMASINA EN YAKIN AN GECENİN EN KARANLIK ZAMANIDIR!!!
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA