YIKIYORUM VE YAPIYORUM


Bu makale 2017-10-05 04:59:33 eklenmiş ve 5112 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Akşehir belki tarihinin en hararetli ve popüler dönemlerini yaşıyor. Son on yıldır Akşehir, Akşehir olalı böyle bir fiziki değişim yağmuruna tutulmamıştı. Akşehir için ne var ne yok hepsi bir anda gelince akıllara bu hizmetlerin ve değişimin neden bu kadar geç kaldığı sorusu geliyor.
Akşehir merkezinde bir birinden önemli altyapı çalışmaları devam ederken bu projelerin hayata geçmesi ile yeni bir değişim ve rahatlama elbette olup, kentin altını ve üstünü sorunsuz hale getirilmesi gerçekleştirilmiş olacağını tahmin ediyoruz.
Hani yıkıyorum ve yapıyorum dedik ya işte burada ters giden bir durum olduğunu düşünüyorum. Bazı projelerin zaman ve mekân olarak zamansız başlatıldığı için gösterilen tepkiler ile bu yorumların birleşmesi sonucu haklılık derecesinin doğru olduğu kanısındayım.
Anıt alanında bulunan ve Akşehir için şimdi sadece resimlerde kalan kırma taşlar ile nakış gibi işlenerek zamanında yapılan çok amaçlı kullanılan önceki belediye binası, hiç kimsenin ne oldu veya neden yıkılıyor demesine fırsat bile verilmeden yerle bir edilmişti. Peki şimdiler neler konuşuluyor ki… Aslında bir anket yapılmış olsaydı o tarih kokan ve Akşehir için sinema kültürü ve bunun yanın da sosyal etkinliklerin içinde yaşandığı o güzelim binanın hala günümüze kadar kullanılmış olması gerektiği sonucu çıkacağına eminim. 
Daha o binanın yorum ve tenkitleri bitmeden şimdi ise yerine yapılan sözde Belediye Sarayı olması gereken binanın daha bir kez olsun Belediye Başkanlığı yazısı bile takılmadan alınan bir karar ile önümüzdeki günler içinde yıkılması konusu daha şimdiden unutulmuş olup, yerine yapılanın ne zaman yıkılacağı konusunda tarih bile belli oldu.  
Hadi hayırlısı diyelim.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Hayri Şahin 2017-10-05 16:44:32
Hayırı mı var bunun?.
Yapılmadı hata idi.
Yıkılması daha büyük hata.
Tadil edilebilirdi oysa..
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.0781 6.1025
Euro 6.5608 6.5870
Sterlin 7.8231 7.8812
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA