AN GELİR…


Bu makale 2017-08-11 04:57:19 eklenmiş ve 3051 kez görüntülenmiştir.
Fatih BABAOĞLU (b(AŞK)a yazıyorum)

Hayat an(’)lardan oluşur cancağızım… 
Bu arada an(’)ın başka bir manası da var: Tarla sınırı. Bir başka manası da: Zihin… 
Bir an gelir doğar insan, tıpkı bir an gelip öleceği gibi. İşte iki an(’)ın arasındadır hayat adı verdiğimiz ne varsa. Bakarsın düne bir göz kırpımı bir an gibidir bütün yaşadığın. Nasıl gelip geçtiğini anlamazsın bile. Oysa baktığında son an(’)a yaklaşmışsındır. 
Hayat an(’)lardan oluşur cancağızım. Anla… Anla ki an nedir bilesin… 
Anlamak dediğin de ne ola ki (?) dersen şayet an(’)ı yaşa derim… Çünkü bilerek ve hissederek yaşadığın her an seninle birlikte yaşayacak olandır. Yaşamayı bilirsen, suretler dünyasını o zaman an(‘)larsın hakikatin gerçekten ve hayalden bariz farkını. 
An nedir peki? Parçadır elbet. En ufak bir parça… Tek başına anlayamadığın anlamlandıramadığın ve an(‘)ı bilmezsen anlamlandıramayacağın. Peki parça ne ola ki (?) dersen. Parça bütünü yansıtan en küçük şeydir. Yani en ufak bir ayrıntı… Tıpkı büyük bir pazılı oluşturanlar gibi. Emek emek, en ufak bir ayrıntı ve parça atlamadan, saatlerce hatta günlerce yaptığın bir pazılın parçaları gibi. Tek başına bir şey ifade etmez bu parça ama eksikliği bile bütünün görüntüsünü bozup atar. 
Bir kitabı düşün cancağızım. Sayfalar dolusu bir kitabı ve o kitabı oluşturan sayfaları. Her sayfada yazılanlar bir bir oluşturur kitabın bütünlüğünü… Ya sayfaları oluşturan cümleler(?) Cümleler kelimelerden oluşmuyor mu(?) Ya kelimeler(?) Kelimelerde harflerin varlığında var olmuyor mu(?) 
İşte cancağızım dediğim gibi hayat an’lardan oluşur anla!
Günümüzde insanlar an(’)ı yaşamak için ne yapıyorlar? Malum, ellerinde kendilerinden akıllı(!) bir cep telefonu ile ölümlü dünyada yaşadığı an(’)larını ölümsüz kılıyorlar. Kendi gözleriyle bakma yerine teknolojinin gözüyle bakmak… Gaz maskesi ile gül koklamak gibi. 
 Neyse sözü fazla uzatmayalım. 
An(’)ı yaşa cancağızım. Yaşa ki sınırını kendin belirle ve zihnini sınırlama. An(’)ı yaşa cancağızım… 
An(’)ı yaşa ki zamana sahip ol… 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.4906 5.5126
Euro 6.2118 6.2367
Sterlin 7.2417 7.2954
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA