ETEĞiNE YAKLAŞTIKÇA DAĞ YÜCELiR, ZiRVESiNE YAKLAŞTIKÇA SEN YÜCELiRSiN


Bu makale 2017-07-31 04:41:10 eklenmiş ve 1062 kez görüntülenmiştir.
Bayram ÇİNİ (AKADEMİKÇE)

Yücelmek görünürde bedenen gidilen yol, rota ulaşılan nokta. Yol boyu engeller sürekli ağaçlık çalılar kuşburunlarının dikenleri kollarını yaralasa da doğa damgasını bedenine işler. Bir anda karşına dikilen kaya aşmaya kalkarsın, yanından geçmek ise uçurum. Doğanın sizinle uğraşan bir yanı vardır. Akıl ile yol alırsın ama sana beklenmedik bir anda oyunu oynar. Sevgiden öte arzularınla yol alırsın. Masumiyet içerisinde mücadeleni gösterip attığın her adım anlamlaşır. Her zorluk sana farklı bir deneyim kazandırırda doğayla mücadeleyi hiçbir zaman kazanamazsın. Artık aklının almadığı yetmediği durumlar içerisinde çaresizce kalakalırsın. Her defasında hayat doğadan gelir diyerek başladığım çok sözüm olmuştur. Evet, hayat doğadan gelir. İnsanın en doğal olmazsa olmaz yaşam kaynağı su. Bu dev varoluşlar bunu insanlığa en güzel sunan. Topraktan gelmiş olmamız ile bedenin %70 i su olması zaten her şeyi anlatmakta. Sen suya sevgini katarsan şifasını alırsın.  Dinimize göre de içerken belli bir kural dahilinde gerçekleşir, saygını gösterirsin. Bu arz parçalarına sevgini vermezsen bu kaynakların mimarı olan bu coğrafyada başarılı olamazsın. Dikkat edin yenersiniz demedim başarılı olamazsınız. Görünen bilindik yerler sana her ne kadar zirveye gidildiğini gösterse de içerisindeki kaynaklar ve tehlikeleri de barındırır. Artık günümüzde ülkemiz için belirtecek olursak yanardağlar yok ama faylar büyük tehlikeler oluşturmaktadır. Sürekli üretir sürekli temizler sürekli cezp eder. Hayatın sürekliliğini her defasında yeniler, bıkmadan usanamadan. Berraklığın temizliğin en güzel yaşandığı yerler mikrop dahi barındırmaz. Etekleri ovalar ormanlıklar her türlü canlıya ev sahipliği yapar. Bilinmeyene adımlarını atarken her adımda odaklandığın zirve yeni zaferin oluyor.
Zirvede yapılan duaların kabul olması da o zorluklar içerisinde gittiğin yoldu. Zirvede Yücelmek o tertemiz yerde kötü duygulara yer vermez, düşünce kirliliğinden dahi çekinirsin. Bir melodi şeklini alır içindeki kıpırtılar, aşkına kavuşmuş mecnuna dönersinde yalvarır ama yakaramazsın.
Her şey bitip de geldiğinde medeniyete içinde bir melodi aşkını hala büyük bir zevkle söylemeye devam eder. Duaların artık yaşantın oluverir, yeni sevda besteleri yapar, inanışlarınla daha da temizlenirsin.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA