GELECEKLER


Bu makale 2017-07-21 04:46:16 eklenmiş ve 2213 kez görüntülenmiştir.
Fatih BABAOĞLU (b(AŞK)a yazıyorum)

Sanma ki herkes gitti ve yalnız başınasın. İnandığın ne varsa gitti zannediyorsun. Yalnızlık alın yazım diyorsun. 
Yanılıyorsun.
Çünkü gelecekler… 
Beklediğin ne varsa, kim varsa gelecekler. Adem’in tövbesini kuşanıp Habil’in sadakati ile gelecekler. 
Tam bitti derken, bela tufanı her bir yerden boşalırken Nuh’un gemisiyle birlikte yeniden dünyayı mamur etmek için gelecekler.  
Ne bir “Dost” ne bir “yaren” yokken acunda Nemrut’un öfkesine tebessüm ederek “Halil” yüreğiyle yanardağ gibi ateşlere kafa tutup, belaların karşısında İsmail’ce kurban olmaya gelecekler. 
Kuyu karanlığı dünyayı dört bir taraftan sardığı zaman, insanlar dost isimli pazarlarda satıldığında ve yüreklerinin zindanlarında çaresiz kaldığında Yusuf güzelliğinde güneş olup, Yakup hasretiyle gelecekler. 
Boş ver ardın sıra gelenleri. Yoluna bak. Peşin sıra gelen firavunlara aldırma. Çünkü Musa’nın asasında önündeki denizleri yarıp gelecekler. Yüreğini dinle koyak başlarında. Tenhalarda sessiz sessiz ağla. İsa’nın müjdelediği Ahmet ismiyle gelecekler. 
Gelecekler, er meydanını şer meydanına çevirmek isteyenlere inat gelecekler. Sen develerine sahip çık ne olur. Onlar ebabil kararlılığıyla gelecekler. 
Yaratılanı yaratandan ötürü severek, insanları putlaştırmadan Yunus’larca gelecekler. 
Ümitlerini bir an olsun yitirmeden umutsuzluğa düşürmeden Mevlana’larca gelecekler. 
Söğüt yaylarında kıl çadırların içinde İ’lâ-yı Kelimetullah özüyle ile mayalanıp, Edebalı dergahında çınar düşünün sırrıyla gelecekler. En kutlunun ağzından dökülen bir muştunun güzelliğine bürünüp İstanbul adıyla çağlar kapayıp çağlar açarak gelecekler. Kutsal emanetleri yüklenip sırtlarına, aşılmaz denilen çölleri aşarak Yavuzca gelecekler. 
Fuzuli’nin hasretinde yüreklere su serperek, Itri’nin bestesinde ahenk ahenk gelecekler. Sinan’ın sırrıyla asırlara kafa tutan taşların hükmüyle gelecekler. 
“Çanakkale geçilmez” deyip Seyit Onbaşıların kararlığıyla, Ezineli Yahya Çavuşun kuvvetiyle, Zileli’nin kınasıyla kınalanıp gelecekler. 
Hasta adamı gömelim deyip yedi düvelin birleştiği sırada, Fevzilerce, Kazımlarca, Mustafa Kemallerce gelecek. 
Bitmeyecek bu yürüyüş. Kendi köpekliklerini pazarlayıp yeniden üstümüze üstümüze geldikleri sırada tanklara tüfeklere aldırmayıp Ömer Halisdemir’lerce şahadete yürüyüp gelecekler.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA