AŞIRI SICAKLAR


Bu makale 2017-07-14 04:42:29 eklenmiş ve 1057 kez görüntülenmiştir.
Bayram ÇİNİ (AKADEMİKÇE)

Aşırı sıcaklar normal kişileri dahi etkilediğinden rahatsızlıkları olan kişilerin daha çok dikkat etmeleri zorunluluğunu doğurmaktadır.
Sıcaklar insan üzerinde birçok olumsuz etkilere yol açacağından, iletişimlerimizde ve hareketlerimizde dikkatli olmalıyız.
Sabırsız davranışlar başta olmak üzere konsantrasyon eksiklikleri dikkat dağınıklığı gibi istenmeyen davranışlar trafikte yada iletişim içerisinde olduğumuz bireyler karşısında gerginliklere kızmalar sonucu kazalara ve kavgalara sebep olabilirler. Anlayış içerisinde sakin ve gerektiği şekilde davranışlarda bulunursak kimseler üzülmemiş olur.
Her alanda toplumu bilinçlendirme yönünde çalışan AKADEMİK Kulübümüz yakın zamanda kurduğu Arama Kurtarma Timi ile de yaşadığı çevrenin sağlıklı ortamlar oluşturması yönünde de çaba sarf etmektedir. Alınan bir dizi maddeler doğrultusunda halkı uyararak bu yönde dikkatleri çekmektedir ki bunlar;
 
1-Gün içerisinde özellikle 10:00-16:00 arası etkili güneş altında zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmaması. çıkılacak ise de güneş gözlüğü güneşten korunmak için şapka gerekirse şemsiye kullanılmalı.
2- Kamu Kurum Kuruluşlar mutlaka özveri ile çalışmaktadırlar, Yerel ve Genel Yönetime destek olmak anlayış göstermek ve toplumsal olarak yardım etmekle mümkün.
3- Herkes kapısının önünü temizlemeli (işyeri, mesken kaldırım yaya yolu vb. çöplerin dışarıda bırakılmayarak çöp kovası ve konteynır ağızlarının örtülmesi) hayatı akıcı kılmak açısından önemlidir.
4- Trafikte yaşanan sorunlar için araçlarınızı çıkartmayınız. Zorda kalınmışlık var ise gerekli donanımlar ile çıkılmalıdır. (asfaltın erimesi aracın manevra kabiliyetini zorlaştırması ve yolun bozulması, çeki halatı, ara kablosu, motorun bakımı akü kontrolü, hararetin önlenmesi için tedbirler ve diğer bakımlar gibi)
5- Lütfen aracınızı çalıştırmadan önce lastiklerin ısıdan inmediğinin kontrolünün yapılması.
6- Gerekirse aracı çalıştırmadan önce motorun gölge ve korunak olması sokak hayvanlarına barınak oluşturması bakımından kontrolü sağlanmalı.
7- Herkes kapı önüne yiyecek ve su bıraksınlar ki sokak hayvanlarını da bu sıcak ve yokluktan kurtarmış olalım.
8- Hiç bir zararın yaşanmaması için toplum olarak bizlere görevler düşmektedir.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA