BİZİM


Bu makale 2017-07-07 05:39:30 eklenmiş ve 1892 kez görüntülenmiştir.
Fatih BABAOĞLU (b(AŞK)a yazıyorum)

Biz ne demek biliyor muyuz? 
Öyle zamir falan deyip bu soruyu şahıslaştıracağımı ve bu konu üstünden sözlüklerin taşıdığı bir ahkam kesmeyeceğim elbet. Zamirleri eritip şu çıkarlar dünyasında teki sadece ve sadece teki yani BİZ’i konuşacağım… 
Bizim Yunus… 
Hani o insanları ilahlaştıran hümanistlerin bile önünde saygı ile eğildiği. Eskişehir’de, Karaman’da, Bursa’da, Erzurum’da, Isparta’da… liste uzar ha uzar. Lakin Bizim Yunus’tur. Yani Yunus Emre Hazretleri tıpkı Nasreddin Hoca’mız gibi bizi biz yapan en büyük değerlerden biridir. 
Peki! Fatih Babaoğlu buraya kadar yazdıklarından ne anlatmak istiyor? Geçenlerde İstasyon Gazetemizde yayımlanan bir haberdir beni bunları yazmama neden olan. Haber malum Sivrihisar Belediye Başkanı Sayın Hamid Yüzügüllü Bey’in isyanı. Habere göre Sayın Başkan diyor ki; “Buradan bir gerçeği tekrar paylaşmak ve sizlere de aktarmak istiyorum. Nasreddin Hoca, Sivrihisar’da doğmuş ve burada vefat etmiştir. Başka yerlerde temsili makamlarının olması hocamızın büyüklüğünü gösterir. Ama bilim ışığında tekrar ediyoruz, Nasreddin Hocamız Sivrihsar’da doğmuş ve Sivrihisar’da vefat etmiştir. Kabri Sivrihisardadır. Bilim adamlarının yaptığı çalışmalar bunu belgelemiştir.”
İmdi buradan Sayın Yüzügüllü’ye seslenmek istiyorum. Bu seslenişim lütfen yanlış anlaşılmasın. Bu seslenişimin ardında hiçbir siyasi, mal, para, pul, şan, şöhret kaygısı bulunmamaktadır. 
Tek kaygım BİZİM TEBESSÜMÜMÜZÜ çalmaya niyet edenlere bilmeden istemeden destek vermeyelim. 
Sayın Başkanım. Başkanlarım. Hoca’mız nerede yatarsa yatsın ne çıkar bunda. Asırlardır bize öğrettiği tebessüm bize yetmez mi? Her fırsatta tebessümümüze gadreden zalimler fırsat kollarken gelin Yunus’umuzun dediği gibi “Sevelim sevilelim…” 
Ki Mevlana Hazretleri demiyor mu: “Öldükten sonra benim mezarımı yeryüzünde aramayın. Benim gerçek kabrim ariflerin gönüllerindedir!”
Bırakalım bu didişmeyi. Hocamızın kabrine sınır çizmeyi… Bu bize ne kazandırır ya da ne kaybettirir önce onu yatıralım masaya. Hoca şuralı ya da buralı olmuş ne fark eder ki? Gelin el ele verip yüreklerdeki sınırları kaldırıp arifleştirmeye niyet edelim. Gözyaşları ile dolu nice haneleri tebessüme boğalım. Bunun için en iyi fırsat elimize geçmiş dünyanın esas duruşta seyrettiği 15 Temmuz Direniş günümüzde el ele verip zalimlere en güzel cevabı verelim. 
Verelim ki Ömer Halisdemir’lerin yarınları tebessüm etsin… 
Zalim kahkahalarını BİZİM TEBESSÜMÜMÜZ BOĞSUN… 
A(Ş)K ŞEHİR şenliğimiz hayır olsun… 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA