BAYRAMPAŞA SU KATMA AŞA


Bu makale 2017-06-24 04:56:04 eklenmiş ve 1420 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Bayrampaşa bir ilçenin adı olarak bilinir veya duyarız. Fakat bizim anlatmak istediğimiz Bayrampaşa onbir ayın Sultanı olan üç ayların sıralınışına göre Recep, Şaban ve son olanı Ramazan ise rahmet ayı olanıdır. Hayırların işlendiği Fitre ve Zekatların dağıtıldığı güzel bir ay olan Ramazanın sonuna geldik. Peki daha önceki yıllarda çadırların kurulduğu Derneklerin ve Odaların adeta aralarında yarıştığı yıları düşünüyorum da.. 
Bu Ramazanda hiç birinden ses soluk çıkmadı. Rahmet ve bereket ayın dedik ya aslında metoroljik ölçülere göre metrekareye doksandört litre yağmurun düştüğü bir Haziran ayı geçirdik.
Yazımızın başlığında belirtmek istediğim asıl mesele maalesef ki yine de maalesef diyorum çünkü Bayramları gerçekten bir Bayram havasında ve doyasıya yaşamasını istidiğim ve arzu ettiğim için “ Bayrampaşa Su Katma Aşa” diyerek başladım. Nedeni ise malumunuz Trafik terörü oluyor. Ne olur şu Bayramı birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur içinde Terörün olmadığı, kazaların yaşanmadığı, canımızın acımadığı bir Bayram olarak yaşayalım ve birbirimizi kucaklayarak küslüklerin ortadan kalktığı bir Ramazan Bayramı yapalım. Bayramınız mübarek olsun.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3015 5.3227
Euro 5.9916 6.0156
Sterlin 6.8360 6.8868
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA