Ahlarla, Vahlarla


Bu makale 2017-06-22 04:33:26 eklenmiş ve 2826 kez görüntülenmiştir.
İdris Doğan

İnsanoğlunun ayet ayet, sure sura muhatap olduğu, onu samimiyetle okuması, zihnine nakşederek hayatına yansıtması bununla da kalmayıp başkalarına tebliğ etmek amacıyla -tertil üzere- okuması; batıl değerler, sahte ilahlar adına değil, yalnızca Rabb’i adıyla araştırıp öğrenmesi; iyi ile kötünün, doğru ile yanlışın kesin hatlarıyla birbirinden ayrıldığı, Ramazan’ın son günlerine rastlayan, bin geceden daha hayırlı Kadir gecesinde Rabb’imiz tarafından indirilen Kur’an günlerdeyiz.
Müslümanları saran huzur, sükun, hayır ve bereket günleri ya da eskilerin deyimiyle, cehennem azabından korunup kurtulma mevsimi...
Her daim yapılan klasik, yeknesak bir tekrar temenni yerine, derim ki: “Bu günlerin önemi kavramaya; Muhteşem Kitabımızın yüce değerini daha iyi anlayıp hayatımıza katabilmek için, söylemlerimiz ile eylemlerimiz; 1-Allah’ın rızasına, 2-Hz. Peygamber’in memnuniyetine, 3-insanlığın huzur ve mutluluğuna yönelik, eski tabirle matuf, olmalıdır.” Aksi durum, ‘Kur’an Geceleri’nin oyun ve eğlence dünyasının şatafatlı gecelerinde heder olması demektir.
Evet, bu geceyi, kendimiz ve insanlık için bir kurtuluş fırsatına, bir esenlik gecesine dönüştürmez isek, hep olduğu gibi, ömrümüz ahlar, vahlar arasında tükenip gidecektir.
idris-dogan@hotmail.com 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.5235 5.5456
Euro 6.2586 6.2837
Sterlin 7.2406 7.2944
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA