SEVGİ


Bu makale 2017-04-27 18:31:57 eklenmiş ve 7951 kez görüntülenmiştir.
Fatih BABAOĞLU (b(AŞK)a yazıyorum)

Sen “yine mi hikaye anlatacaksın?” deme bana. Bilmeni isterim ki dün bizim masallarımızı çaldılar. 
 
Hikaye anlatacağım dedimse sırf kendini aynadan göresin istedim. Bu yüzden sana bu hikayeyi anlatıyorum. 
 
Günlerden bir gün bir hatun kişi evinden dışarı çıkar. Bir bakar ki evinin karşı kaldırımında üç tane beyaz sakallı oturup kendisini seyrediyor. Neyse kadıncağız dışarıda işini görüp eve dönerken yine aynı yerde üç ihtiyar… İçi sızlar birden. Der ki: “Amcalar. Benden bir isteğiniz var mı? Açsanız karnınızı doyurayım. Buyurun benimle birlikte evime misafir olun.” 
 
Yaşlılardan biri “Kocan evde değilse biz gelemeyiz” deyip kestirip atar.  Neyse kadın evine girer ve karşıdakileri izlemeye koyulur. Zaman sonra kocası eve geldiğinde heyecanla olanı biteni anlatıp karşı taraftaki ihtiyarları gösterir. Kocası ise gidip ihtiyarları çağırmasını ister ve kadın ihtiyarları çağırır.
 
İhtiyarlardan biri bu davet karşısında: “Kızım sağ olasın lakin bizim üçümüz aynı anda eve gelemeyiz. Bak benim adım sevgi, bu sağımdakinin adı ise zenginlik. Öte tarafımda oturan adam ise başarı. Git kocana danış. Hangimizi istiyor ise o gelsin.”
 
Kadın eve girip olanı biteni anlatır. Birlikte düşünmeye başlarlar. Kadının mantığı başarıyı davet etmekten yanadır. Kocası ise zenginlik… O esnada küçük çocukları odasından gelir. Ana babasına “Sevgi gelsin” der “Gelsin ki sevgimiz daha da artsın.” Güler ana baba ve sevgiyi eve davet ederler. 
 
Sevgi isimli ihtiyar ayağa kalkıp eve doğru yürümeye başlayınca başarı ve zenginlik de onu takip eder. Tabi ki karı ve koca durumdan şaşkın. “Ama” derler “bizler sadece sevgiyi davet etmiştik. Neden hepiniz geldiniz.” 
 
Sevgi ismindeki ihtiyar konuşur: “Benim olduğum yerde başarı ve zenginlik de vardır. Siz sevgiyi istediniz…” 
 
Hikaye bitti… 
 
Sırada sevmek var… Sevmek… Hiçbir anlam yüklemeden, hiçbir karşılık beklemeden tepeden tırnağa sevmek… 
 
Hikaye bitti… 
 
Sevgi ise bitmez…  
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA