SUSMAK


Bu makale 2017-04-20 18:28:27 eklenmiş ve 4729 kez görüntülenmiştir.
Fatih BABAOĞLU (b(AŞK)a yazıyorum)

Ancak konuşmasını bilenler susmayı bilenlerdir… Yok yok öyle büyük birinin söylediği bir laf değil bu. Hasbelkader bu fakirin sadece son bir haftadır etrafına bakıp ta demiş olduğu bir laftır.
 
Ancak konuşmasını bilenler susmayı bilenlerdir… 
 
Çünkü konuşmasını bilenler gerçekten yaşamanın ne olduğunu bilenlerdir. Öyle boş teneke gibi tangır tungur değil. Evvelini ve ahirini, batınını ve zahirini, altı yönü, beş duyguyu bilenlerdir… Çünkü onlar hesapsızca sırf konuşmak için konuşmazlar ki. Bilirler “incittiği yerden incineceklerini” onun için incitmekten kaçarlar… 
 
Ancak konuşmasını bilenler susmayı bilenlerdir… 
 
Çünkü onlar aşk nedir bilirler. Öyle zamane gibi yapış yapış değil. Gerçek aşkı bildikleri ve O’na doğru yürüdükleri için konuşmazlar… 
Bu yolda kimse incinmesin diye… 
 
Ancak konuşmasını bilenler susmayı bilenlerdir… 
 
Çünkü onların konuşmak için dile ihtiyacı yoktur. Onlar her hali ile anlatırlar anlatmak istediklerini. Yaşamak nedir bilirler. Bilirler çünkü yaşamak onlar için konfor ve huzur değildir. Bilirler çünkü yaşamak üç beş kuruşluk servet biriktirmek ve istikbal değildir onlar için. 
 
Herkes konuşuyor… 
 
Hele de son bir haftadır… 
 
Bilmeden… İncitmek adına… 
Susan susuyor… 
 
Bu susmaları onların konuşmadıklarından, konuşamadıklarından değil elbet. Dedim ya onların konuşması için dile ihtiyaçları yok. Onlar susuşlarıyla bir şey anlatıyor. 
 
Çünkü onların ayinesi yapmış oldukları ve yaşamış oldukları… 
 
Onlar laflarına bakılsın diye yaşamazlar… 
 
Onlar kimdir diye merak ediyorsun değil mi? Onlar o kadar çok ki hangi birini anlatayım. Ama illaki göster diyorsan sana bir tüyo vereyim. 22-23 Nisan tarihlerinde Akşehir Hükümet Konağının Karşısına git. Orada çocuklarla çocuk olanlardan bir tanesine selam ver. İşte selam verdiğin o konuşmayı bilenlerdendir. 
 
Korkma… Sus ve çocukluğunu yaşa… 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA