FIRAT REİS


Bu makale 2017-04-18 18:59:38 eklenmiş ve 9990 kez görüntülenmiştir.
Fatih Özer

Ben Yılmaz Fırat ÇAKIROĞLU.
Nasıl yaşadığımı artık bilmeyen yoktur. Hak aşkına yaşamak nasıl olur onu yaşayıp öldüm. Haksıza haksız haine hain diyerek. Arkamda vatan sevdalılarının göz yaşıyla öldüm. Vatan için yaşamayı  destur edindim demekten ziyade vatan için ölmeyi nasip etti Mevla bana. Tarih okuyordum,neslimi öğrenecek ve öğrencilerim olacak canlarıma kuzularıma tarihimizi öğretecektim. Tarih önemli hani. Tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer fikrini benimsemedim zihnimin taa derinlerine kadar. Yiğitçe duruşumdan olsa gerek dava arkadaşlarım Reis dedi. Ne demekti Reis bizim camiada bilir misiniz;
İslamı hayat nizamı olarak seçen, bu nizamı tavizsiz bir şekilde yasamaya çalısandır.
 
Allah için seven, Allah için savaşan, Allah’ın rızasına koşan,
Allah nızamı için yanan, Allah için buğzeden kahramandır.
 
Kimi zaman Derviş Yunus, kimi zaman Yavuz, kimi zaman surlarda üç hilalli sancak elinde Ulubatlı Hasan’dır… “Ben” i aşarak, “biz” diyerek nefsini kör kuyulara çıkarmamak üzere atandır.
Haksızlık karşısında susmayan,davasından taviz vermeyen, korkaklığı, pısırıklığı, nemelazımcılığı,lügatından çıkarıp atandır.
 
Yiğidin başında KÜRŞAD, il derleyip vatan tutan İLTERİŞ, bilgelikte TONYUKUK, AKŞEMSEDDİN, Malazgirt Ovasında ak kefen içerisinde ALPARSLAN’ dır.
 
İmkânla iman birleşmediği müddetçe dâva kazanılamaz diyen imkanı ölçüsünce haine dimdik duran yiğittir.
Ezan dinmesin,Bayrak inmesin,Vatanıma hain göz dikmesin diyendir Reis.
Ve canım anam ağlama sakın, gözyaşlarını içine atarak Fırat ım Vatan dedi namusunun uğruna öldü diyen yiğit babam sakın üzülme. Bu bir nöbetti ve ben bu nöbeti benden sonra gelen delilere verdim. Deli mi demeyin sakın. Onu da bilmez misiniz ey ülkemin güzel insanları. Hani Hz.İbrahim(as) Allah(c.c.) uğruna verdiği sözü tutmak için oğlunu kurban etmeye razı oldu ya. Oğlu da babam Rabbime verdiğin söz uğruna kurban olmaya Razıyım dedi ya. İşte bu deliler o deliler. Önce Yaradana sonra tarihine adını yazdıran nesline söz verip can veren ama vatanından toz dahi vermeyen deliler. Ben asla sizin bana öğrettiğiniz değerlerin dışında yaşamadım. Elimde Kuran ve Bayrak taşıdım ve asla şer işlerin içinde olmadım. Sevdama ülkem şahit oldu vefasızca sessiz kalsa da birileri dua etti vatan sevdalıları arkamdan. Dua ile gittim ve sürekli dua alıyorum hamdolsun. Birileri şehit değil demiş arkamdan. O mertebeyi Yüce Rabbim bilir ama Vatan için göz yaşı dökeni nasıl alır Cehenneme Rabbim diyen ümmetin evladıyım ben. Vatan sağolsun yarim vatan sağolsun. Rahmetli Mustafa Pehlivanoğu reisimde yarine sevdasını bırakarak şehadete yürümüştü. Reis in arkasından ne yaptı acep yari demiştim. Şimdi de sana nasip oldu vatan gözlünün arkasından göz yaşı dökmek.
Vatan sağolsun Fırat’ım;
“Senin başucunda taş,
Benim gözümde yaş,
Sen borcunu ödedin
Sıra bende arkadaş…
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.5292 7.5593
Euro 8.9232 8.9590
Sterlin 9.7533 9.8257
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA