ANAYASAL SINIRLARA ÇEKİLMEK


Bu makale 2017-04-07 18:19:17 eklenmiş ve 3473 kez görüntülenmiştir.
Saadet Ayral Şen

Suriye”ye bir bidon suyla değil benzinle gitmemiz yurdumuzda da terörün azmasına neden oldu. 
Hava raporu verirken Türkiye”nin 22 ilini sınırları arasına alan bölge liderine, hiçbir ülkenin sağlamadığı desteği vermek gafletinde bulunduk. Irak Bölgesel yönetiminin bayrağını İstanbul Atatürk Hava Limanı”na asmamız, Çankaya”da dalgalandırmamız Kerkük”ün işgaline neden oldu. Bunun ardından ülkemizdeki Barzani taraftarlarından iki EVET alma umudu çok acıdır. 
Bugün hala parlamenter sistem devam ederken Cumhurbaşkanı”nın kimseye, parlamentoya danışmadan beyanatlar vermesi bizi zor durumda bırakmaktadır. Fiili başkanlık yapan Erdoğan, 15 Temmuz”un ardında Amerika olduğunu bildiği halde, Amerika”yı bölgeye kurtarıcı olarak çağırması gereken desteği biz de veririz demesi fecaattir.
Suriye”ye yerleşen Amerika, Kürt koridorunu tamamlamak amacındadır. Desteğimizle Fırat Kalkanı harekâtı boşuna yapılmış olur. Üstelik yeni şehitlerin verilmesine de neden olur. Kürt koridoruyla yurdumuzda terör azmıştır. Amerika”nın verdiği silahlar, bölgemizde de karşımıza çıkmaktadır. 
Referandumda HAYIR demek fiili yönetime fren olacak anayasal sınırlara çekilmeyi sağlayacaktır. Resmen başkan olmadığı halde Türkiye”yi zora sokan kararlar ve demeçler vermektedir. Cumhurbaşkanı”nın bizi zora sokan demeçleri, kararları partili başkan olduğunda yapacaklarının örneğidir. İktidar mensupları her zaman güvenlik konseyindeki veto yetkisi olan ülkeler için dediklerini hatırlamak lazım. Daha dün Dış İşleri Bakanımız “Dünya Beş”ten Büyüktür” demişti. İyi ama 1”in 80 milyon”dan büyük olduğu iddiası büyük bir çelişki değil midir? 
Kerkük olayında yetersiz kalan, 15 Temmuz ile alakası olan Amerika”yı kurtarıcı olarak çağırmamız, tehlikeli bir karardır. HAYIR demek bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Cumhurbaşkanı”nın mevcut anayasal sınırlara çekilmesi faydalı olacaktır. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...


« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA