ÇİN ÇON


Bu makale 2017-04-05 18:38:22 eklenmiş ve 28440 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

İngilizce, Almanca, Fıransızca derken şimdi de ÇİN dili konuşur olmamız gerekecek gibi görünüyor. Eh  hadi bakalım hayırlısı diyelim.. Peki neden öğrenmemiz gerekecek ki..? Çünkü hayalli projeler gündeme damgasını vurur ise iş tamamdır.
Geçenlerde ilçemizde yapılan bir toplantıda Akşehirimizin meşhur “Napolyon Kirazı” bir Çinlinin galiba rüyasına girmiş olacak kii.. hadi ben şu kirazın ana merkezi ve yetiştirildiği yer olan ve Dünyanın ortası Nasreddin Hocanın memleketi Akşehir’e bir gideyim de şu kirazın kulağından tutup senin derdin ne söyle bakayım illa da Çinlinin midesine girmek mi istiyorsun dercesine ciddi bir toplantı yapıldı.
Peki her şey bir tarafada neydi bu toplantının konusu. Konu gerçekten o kadar ciddi ve ağır şartları gerektiriyor  ve zorluyor olmasıydı. Çin’e kiraz ihracatı meselesi Bakanlık adına gelen konuşmacı ve konunun uzmanları artık istenilen şartları yerine getirmemiz halinde günlük olarak ilçemiz ve çevresinden toplanan kirazlarımızın Hava ve Deniz yolu ile Çin’e gidecek olması konuşuldu.
Fakat bu ihracatın şartları o kadar ağır ve risk taşıyor olması ve nekadar zaman içinde yapılır ve şartlar uyar orasını bilmem de.., sanki bizim günümüzün meselesi olan kız isteme olayı gibi geldi. Hani kız babası der ya oğlan ne iş yapıyor, maaşı ne yatı katı meselesi gibi geldi san kii..
İşte Akşehir’de yıllardır ortalıkta kalmış ve halada ortalıkta kalmaya devam eden her nedense bugüne kadar hiçbir siyasetçinin bile el atmadığı bu sektör maalesef yine gündeme gelerek içimizi açıtıyor. Hani Kiraz üretiçileri birliği kurarak bu sektörü kurtaracağız diyenler neredesiniz?? Bakın bizim kiraz Çinlinin rüyasına kadar girmişte bizim hala haberimiz yok . Eh ne diyelim biraz da ÇİN-ÇON türküsü dinleyelim.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.5292 7.5593
Euro 8.9232 8.9590
Sterlin 9.7533 9.8257
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA