FETÖ TEKRAR SIZAR MI?


Bu makale 2017-03-26 17:33:49 eklenmiş ve 29818 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

FETÖ örgütünün 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişiminin ardından altı ay sonra tekrar eski günlerin hayalini kurarak devlete sızmanın yollarını aramakta olduğu, hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş’un yaptığı bazı açıklamalardan anlaşıldı.Gerçi Kurtulmuş fazla ayrıntıya girdemedi ama sızma girişimlerini de yalanlamadı. Güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlarda devleti FETÖ örgütünden tamamen olmasa da temizledi. Bu örgütün devletin üst kademelerinden eskisi gibi haber alamadığı için dikkatleri başka yöne kaydırma çabasına girdi. Hatırlayın bir zamanlar MİT binasındaki gizli toplantıda konuşulanları canlı ve naklen yayınlayıp gücünü ispat etmeye çalışmıştı. O günlerdeki saltanatını unutamadığı için tekrar devlete sızma talimatı aldığı bilinmektedir. 
Bazı haberlere göre 2008 yılında adalet bakanlığı ile İçileri Bakanlığı’nın ortak kararı ileotomobillerde taşınabilir ancak çekim ve frekans ayarlarının çok yüksek olduğu mobil portatif 150 kadar dinlenme cihazının yurt dışından özel siparişle satın alındığı resmi kayıtlarda mevcut olduğu açıklandı. Bu cihazların 98’inin marka numara kayıtlarda mevcut olduğu EMG tarafından kamuoyuna duyruldu. Ne var ki 52 adet dinleme cihazının devletin resmi kayıtlarında ve envarterinde olmadığı ortaya çıktı.! Asıl endişenin de kayıp olan 52 dinleme cihazının nerede olduğunun belli olmadığıdır. Kayıp olan cihazlar büyük tehlike arz etmektedir. Şu anda bu cihazları elinde bulunduran örgüt dinlemeye devam etmektedir. Dinlemenin sonuçlarını anında bazı mahfillere ulaştırdığını MİT bilmektedir. Anlaşılan o ki sızma girişimleri halen devam etmektedir. Yeni yol ve yöntemler aranmaktadır. Alınan yeni bilgilere göre ‘kaplan, menzil, süleymancı tarikatlarına sızarak oradan da devlete sızma girişimlerinin denendiği bazı yerlerde de başarılı olduğu düşünülmektedir. FETÖ ile mücadelenin gevşediği strateji değişikliğine gidildiği Sayın Cumhurbaşkanımıza açıklandı. “Mücadelede yalnız kaldım, yanımda ancak milletimi buldum” dedi. Peki bu sızma adını nerden aldı dersiniz? Kökü 1904’lere kadar uzanan örgütün 70’li 80’li hatta 90’lı yıllarda önemli iki derigisi vardı. Köprü ve Sızıntı. Dergilerin adları da enteresan değil mi? İşte bu dergilerdeki şifre ve kriptolu işaretlerle öncelik birinci devlete, ikinci tercih ise büyük şirketlere sızmak o kadar mübah ve kolay idi.
Şu anda dışarıdaki FETÖ’cüler her yaptıklarının meşru olduğunu ve bize Allah’ı Din’i öğrettiler bunun neresi ayıp veya günah diye kendilerini savunmaktadırlar. Yaptıkları yolsuzluklardan hiç bahsetmiyorlar.
Devleti yönetenlerin çok dikkatli olması lazım. Pusulardan sızmak için işaret bekliyorlar bizden söylemesi!...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA