NEDEN HAYIR 2


Bu makale 2017-02-23 19:06:20 eklenmiş ve 13304 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Şimdi ihanetle suçlanan FETÖ örgütünü devletin en mahrem yerlerine yerleştirilmesini doğru bulmadığımızı defalarca söyleyip hata yapıyorsunuz! Bu davranış ülkeyi kutuplaşmaya kadar götürürdiyerek uyardığımızda “Bizim aklımız bize yeter, siz aklınızı kendinize saklayın. Allah diyenden zarar gelir mi? Bakın bunlar Allah diyor.” diyen mağrur tavırlarla bizimle hep alay ettiniz! Söylediklerimizin hepsinin de doğru olduğu ortaya çıkınca da...  “Hain FETÖ, bizi kandırdı. Milletimden özür diliyorum.” dediniz!
Şimdi sizi bir daha ikaz ediyoruz. Yine yanlış yapıyorsunuz. Bu defa da FETÖ’den boşalan devlet kadrolarına ya kaplancıları ya da menzilcileri getiriyorsunuz. Bu icraatlarınız ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir! Halkı kutuplaştırıp ortamı geriyorsunuz. Bunun için hayır!
Beş yıl önce başlayan Suriye iç savaşında geri dönenlerle birlikte 4 milyon kadar Suriyeli’nin Türkiye’ye geldiği bilinmektedir. Şu anda üç milyondan fazla Suriye’li ülkemiz de mülteci durumundadır. Mülteci Suriye vatandaşlarına şimdiye kadar 25 milyar dolar harcadığımız kesindir. Bu parayı TC’ye çevirirsek 92 milyar TL eder. Bu para Suriyelilere harcandı. Bu kadar para ile ülkemizde yatırım yapılsaydı. İşsizliğin önüne geçilmez miydi?
Ben bu memlekete 20 ay askerlik yaptım. Sıfırın altında otuzbeş derecede nöbet tuttum. 30 yıl düzenli olarak devletime vergi ödedim. Üretime katkıda bulundum.
Ben kendi ülkemde Suriyeliler kadar hak’ka sahip değilim.! Bu ayrımcılığa artık tahammül edemiyorum.! Bizim çocuklarımız Suriye’de Suriyelilerin topraklarını korurken şehit düşmektedir. Bizim çocuklarımız Suriyelilerin fedaisi mi ki! orada şehit düşsünler. Bir milyondan fazla Suriyeli askerlik çağındaki gençler ülkemizde yiyip içip yatmaktadır. Niçin vatanlarını savunmazlar? Onlar insan da bizim çocuklarımız insan değilmi?
Hastanelerde kendi ülkemizin insanları günlerce sıra beklerken Suriyeliler baş tacı edilip sıra beklemeden randevu almadan direkt olarak kliniklere girip tedavi olabiliyor. Eczanelerden hiç bir farkı veya ücret ödemeden ilaçlarını alabiliyorlar. Ben neden aynı haklara sahip değilim? Bunun neresi hak? neresi adalet? Siz ne dersiniz deyin ben ikna olmadım! İşte bunun için hayır!
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
İsmail 2017-03-07 23:07:00
Nurhayat!Aklı kısa olana uzun cevap verilmez ama yazar burada uzun uzun anlatmış hayır sebebini.sen anlamamakta ısrar ediyorsun.yinede bişey söylemek gerekirse 14yildir iktidar olanlar bunları yaptı ve halka rağmen bu yapılanlar sonrası yine halka rağmen sistemin aynı muhteremler tarafından değiştirilmeye çalışılması ne kadar doğru? 14yildir istediği herşeyi yapma kudretine sahip olan bu iktidar neyi yapamamış ki sistemi tarumar etmek istemektedir.evetcilerin tek gerekçesi terör örgütü hayır diyor fetö hayır diyor dış güçler hayır diyor iken yazarın hayır gerekçeleri gayet makul.ha siz halkı değilde yandaşı zengin eden iktidar partisinin yandaşı (!) iseniz elbet anlamamakta ısrar etmenizi anlatabilirim.
Ne Alaka
nurhayat 2017-02-27 10:31:44
Anlattıklarınızla hayır ın ne alakası var. sistem değişikliği ile suriye konusunun ne ilgisi var kuru kuruya hayır. bu yazarlık mı yani aydın kesim ha....
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3103 5.3316
Euro 6.0221 6.0462
Sterlin 6.9223 6.9738
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA