BİZİ GÖRSENİZ HEMEN TANIRSINIZ


Bu makale 2017-02-21 18:39:39 eklenmiş ve 8653 kez görüntülenmiştir.
Bayram ÇİNİ (AKADEMİKÇE)

Dağcılar bazen uçarak SÜPERMEN, bazen ip atarak yokuşlara kayalıklarda ÖRÜMCEK ADAM, bazen de teknolojinin verdiği nimetlerle BAT MEN, bazen de zorluklar içerisinde becerileri ile ZORRO
Bir bakmışsın neşesi ile ABUZER KADAYIF bazen de kimliği gizli tutmak adına MASKELİ SÜVARİ bazen de kontrolden çıkılmışlıkla KURT ADAM oluverirler.
Dağcılar mesleğinde icra ettiği işlerinde hep başarı içerisinde topluma yaptıkları sihirli dokunuşla, işlerinde çalışkan doğada kahramandırlar. İnsana verdiği değerle Robin Hood’ turlar. 
Bazen çocuklaştıkları doğrudur. Doğaya dönmek doğala öze dönmek demektir. Adım adım yükseldikçe şehirden bir masal aleminde bulurlar kendilerini, Gidilen Yerin Önemi Yoktur, Her an bir yel değirmeni bulur savaşmak için Don Kişot tan ilham almışlıkları vardır hani.
Eksiği yoktur kimsenin sırt çantalarında erzaktan ziyade dostluk neşe sevgi bilgi taşır. Bir iken bin, ben iken biz oluverir, yardımlaşmayı paylaşmanın güzelliğini yaşayarak işler ruhlarına.
Tamda bu şehirde tam dört yaşına girmiş doğa aşığı bir o kadarda topluma hizmet etmeye çalışan bir topluluk var AKADEMİK
AKADEMİK 28 bisiklet dağıtarak çocuklarımızı sevindirmiş, ilkyardım arama kurtarma gibi faaliyetler düzenleyerek toplumu olası bir felaket durumunda hazırlama çabasında, sağlık için düzenli doğa yürüyüşleri, bazen de hüznü yaşasa da insanların yanında olmuşlardır.
Yolda kalmışların yoldaşı, yolunu kaybedenlerin rehberi olmayı bilmişlerdir. 
Güvenlik güçleriyle ortak hareketle yasa dışı definecilerin peşlerine düşen, kaçak ekim yaparak zararlı bitkiler yetiştirilen alanların tespitini yapan süper kahramanlardır.
Doğa bizim evimiz ise her canlının yaşama hakkını savunmuş ağacı çiçeği çimeni kuşu köpeği vahşi hayvanları da unutmamış kış boyunca besleme etkinlikleriyle bu durumu kanıtlamışlardır.
Hiçbir toplumsal olaya tepkisiz kalmayarak yaşanan güzellikleri de övgüsüz bırakmayarak vatan sevgisi dolu yürekleriyle bilinçli vatandaş görevini üstlenmekten geri durmamışlardır. 
Düzenli olarak gerçekleştirilen huzur evi ziyaretleri, kimsesiz çocukları ziyaretlerle toplumun her kesimini kucaklamayı bilmişlerdir.
Gençlere kendilerini, yaşadıklarını bilgilendirmek adına karşılıksız öğretiler içerisinde olmuşlardır.
En gerçek dünyayı göstererek, tercihler sunarak bilinç düzeyi iyilikler oluşturmuşalardır.
Bazen çocukların içersinde bulundukları durumlardan çıkartmak, uzaklaştırmak, eğitimleri yönünde hareket etmişler, topluma faydalı bireyler yetişmesi yönünde çabalamışlar ve bu yönde de çalışacaklardır. 
Yukarda bahsedilen kahramanlar birer hayal ürünüydü, bahsedilenler görünen yüzleri oysa öylemi her bir gönüllü, bir Mevlana bir Yunus Emre bir Nasrettin Hoca olarak hayatın gerçek yüzünü bilip  olabilirlikleri yönünde sadece mücadele etmektedirler. Nasrettin Hocamızın kavuğu bizim kaskımızda, Yunusun aşkı bizim yüreğimizde, Mevlana nın hoş görüsü yaşantımızda…
Bizi görseniz hemen tanırsınız biz AKADEMİK gönüllüleriyiz. Bizler her yerdeyiz, hiçbir bütçemiz olmasa da dost zenginleriyiz. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA