AKŞEHİR’DE ZAMAN


Bu makale 2017-02-17 18:35:49 eklenmiş ve 3769 kez görüntülenmiştir.
Bayram ÇİNİ (AKADEMİKÇE)

Akşehir de zaman geçirme konusunda eksiklikleri her ortamda dile getirilerek birçok kişi için yaşanılmaz sanılan bu şehir belki yürüyerek bir günde, belki de araçla birkaç saatte tamamlayabilirsiniz. Sonrasında mı?  Geçer bir kahvede, bir pastanede, bir parkta zaman öldürmeye başlarız. Yapabileceğiniz bir hobiniz, bir alışkanlığınız olmadığında ne kendinize, ne de topluma fayda sağlayacak işleri gerçekleştiremeyebiliriz.
Hz. Ömer ne diyordu; Bu Gün Allah İçin Ne Yaptın?
Sadece bir haftamızın bir günümüzün bir saatimizin değerlendirmesini yaptığımızda Allah için toplum için ve kendimiz için ne yaptığımızı bir sorgulayalım.
Dedik ya Akşehir’de zaman geçmiyor. Dün Gençlik Spor Müdürümüz Eyüp Yılmaz ile yaptığımız sohbette Stada olan yoğun ilgi kişilerin kurumların akşam saatlerini voleybol basketbol oynayarak değerlendirmek için yaptıkları müracaatları memnuniyet verici olsa da bazı sorunları da beraberinde getirdiğini söylese de, insanların bu talepleri memnuniyet verici durumda. Yine İlçemizde faaliyet gösteren Ak Nasraddin boks ve halter Kulübümüz olsun, Selçuklu Okçuluk Kulübümüz olsun Sportif Havacılık Yamaç Paraşüt Kulübümüz olsun sportif faaliyetler bakımından herkese açık yerlerdir. İlgiye göre birçok alanda faaliyet gösteren spor dalları ücretsiz olarak topluma hizmet etmektedirler. Burada Kamu Kurum Kuruluşların desteklerini de alarak ilçe içerisindeki varlıkları ile de turizme katkı sağladıkları gibi cazibe merkezi haline getirilmektedir.
AKADEMİK Kulübümüzce her etkinliğimizin hem açıklama metni olsun hem de etkinlik sonrası faaliyet raporu olsun Akşehir’imizin tarihi mesire türbeler müzeler gibi önemli olan mekanların isimleri ve gidilen yerler olarak üzerine basa basa belirtilmektedir.
AKADEMİK Kulübünün yaptığı etkinlikler bir haftanın neredeyse her gününü alacak şekilde gelişmekte, burada çalışan ve katılım sağlayan sadece gönüllülerdir. Her iş kolundan her yaş gurubu ve cinsiyet ayrımı gözetilmeden yapılan etkinlikler toplumsal faydayı da beraberinde getirmektedir.
Sadece bir haftanın özetini çıkartmak bile bu yazının tamamını oluşturabilir. Özetle ( Süphan zirve faaliyeti 6  gün, Akşehir gölü hayvan besleme faaliyeti, Basket voleybol etkinlikleri, Hayvan Beslemeleri hem doğa hem şehir merkezi, gece yürüyüşü, Kış dağcılık eğitimleri, Çoban Kayalarında tatbikat, Afet, sel yangın eğitimleri, belli başlı ziyaretler, arama kurtarma çalışmaları belli başlıcalarıdır.) Bu çalışmalar birkaç kişi değil bir çok kişi tarafından bazen aynı zaman içerisinde bazen de farklı günlerde gerçekleştirilmektedir. Ekip olma ruhunu güden Kulübümüz içerisindeki dayanışma ve fikir akışı öncelikle toplumda ve bireyde sağlayacağı faydalar göz önüne alınarak gerçekleştirilmektedir.
AKADEMİK olarak sadece geriye döndüğümüzde amaca giden yolda bazı aksaklıklarda yaşasak bir kişiye sağladığımız faydayı dahi kendimizde başarı olarak görüp onun mutluluğu ile on binlere ulaşma şevkini kendimizi buluyoruz.
Burada zamanın geçmediğinden şikayet eden her yaş gurubuna sesleniyoruz; yukarda da belirttiğim Kulüpler ve Gençlik Spor Müdürlüğü ile Kulübümüzce kapılarımız açık, enerjinizi ve insanda bulunan o potansiyel gücü daha verimli hale getirmek az da olacağınız düşünseniz dahi bir fayda sağlamanın mutluluğunu yaşamak adına katılın…
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA