MİLLİYET VE DİN


Bu makale 2017-02-10 19:29:11 eklenmiş ve 14406 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Milli Eğitim Şura’sının Antalya’da yapmış olduğu toplantıda bazı radikal kararların alındığı kamuoyuna duyruldu. Nasıl bir eğitim programı nasıl bir eğitim sisiteminin önümüzdeki müfredatta uygulanmaya konulacağı açıklandı.
Dindar ve kindar bir neslin yetiştirileceği Milli Eğitim müfredatının sil baştan değiştirilip beğenilmeyince tekrar tekrar değiştirilmesi eğitim kalitesinin ne kadar düştüğünün de ispatıdır. 
TÜRK’üm demeyi kendilerine zül kabul eden bir anlayışla Türk, Atatürk, Türk Milleti, Türk devleti, Türk tarihi, Türk Kızılayı, gibi terim ve lafızlar eğitim şurasının programlarından mümkün olduğu kadar uzak tutulmaya çalışılmış bu terimlerin zorunlu olmadıkça kullanılmaması kullanılması gerektiği yerlerde ise içlerinin boşaltıldığı anlaşılmaktadır. Aziz milletim, diyen siyasiler bu aziz milletin Türk milleti olduğunu asla söyleyemezler. Benim Laz’ım Benim Çerkezim, Benim Kürdüm gibi teranelerle her fırsatta ülkemizdeki azınlıkları teker teker sayarak hep birlikte Türkiye olacağız diyorlar. Şimdi sormak lazım; Acaba şimdiye kadar Türkiye değil miydik? Bedendeki sivilceleri kaşımanın ne gereği var! Bu insanların soylarını telaffuz etmekte bir sakınca görmeyenler neden Türk milleti demekten imtina ediyorlar?
Bakın Türk’ün tarihine; Türk’ün atası kabul edilen YAFES’ten Oğuzhan’dan, Atilla’dan, Sultan Alparslan’dan Sultan Fatih’ten, Atatürk’ten bu yana Tüm Türk tarihini inceleyin araştırın. Bizim atalarımız tarih başlangıcından bu yana utanılacak ve yüz karartıcı hiç bir iş yapmamışlardır. Peki durum böyle iken Türk’ün adına tarihine düşman! dindar ve kindar nesil yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim sistemine neden gerek ve ihtiyaç duyuldu anlayana aşk olsun?
Dilini ve milliyetini kendi çocuklarımıza öğretipte kendi benliğine düşman bir nesil yetiştirirsen dinini nasıl savunacaksın? İngiliz, Fransız, Yunan, Ermeni’nin Türk’te kuyruk acısı var! Onların Türk’e sinsi bir düşmanlık ve kin duymasını normal karşılayalım. Peki bize ne oldu? Biz neden kendimize düşman kesildik? Biz neden beş bin yıllık bir tarihimize düşmanız? Bakanlık bunu nasıl açıklayacak? Birinci Dünya Savaşı’nda İstanbul, Bursa, İzmir gibi illerimizde İngiliz muhibleri dernekleri vardı. Hatta o derneklere Padişah bile üye olmuştu. Türk’ten gayrı herkese müsamahalı davranarak Türk’ün milli kimliğini öğretmeyip unutturmaya çalışırsanız? Biz de siz ne yapmak istiyorsunuz? Bu kimin programı? diye sormak düşer. Tabii ki emperyalizmin böl parçala yönet düsturu günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. 
Anlatmaya çalıştığımız bu projenin Alan Maskovsky ve Soner Çağaptay’ların projesi olduğunu siz saklayıp gizlesenizde biz gayek iyi biliyoruz. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA