YENİ OSMANLICILARA ÇAĞRI


Bu makale 2017-02-09 18:37:08 eklenmiş ve 2737 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Geçen Kasım ayında Amerika’da yapılan Başkanlık seçimlerinde seçimi Trump’un kazanmasının ardından Amerikan yönetimi daha doğrusu başkan Trump dünyanın tansiyonunu yükseltmeye devam ediyor. Kültür, ekonomi, askeri yönden de dünyanın gerilmesine neden oluyor.
Çin’in ekonomik ve ticari başarıları Trump tarafından asla hazmedilemiyor. Çin:elinde iki trilyon dolar kadar nakit bir meblağ olduğunu açıklayınca ABD çılgına döndü. Meksika sınırına yaklaşık 1500 km uzunluğunda bir duvarın örüleceği bir kaç defa deklare edildi.
Amerikan menfaatlerinin tüm dünya da korunacağı da açıklandı. Bu sözleri birazcık açacak olursak şu anlam çıkar: “Yeryüzünün her tarafında Amerikan Sömürüsünün ve zulümünün biraz daha artacağı, biraz daha kan ve gözyaşı demektir.
ABD sınırlarından içeri girmesini yasakladığı yedi ülkenin vatandaşları var. İran, Irak, Suriye, Libya, Yemen, Sudan, Fas... Bu ülkelerin vatandaşlarını terörist kabul ediyor. Müslümanlar ABD’nin hava alanlarından geri çevriliyor.
Kanada’nın Kubek kentindeki bir camide namaz kılan müslümanlara kimliği belirsiz kişilerceateş açılması sonucu dört müslüman ölmüş altısı da yaralanmıştır. İşte bu trajik olaylar Trump’un kışkırtmaları sonucunda meydana geldi.
Sözü toparlayacak olursak ABD’nin İslam karşıtlığına İran bir gün sonra karşı tavır koyarak takasa takas yönetimi uygulayınca İslam alemince hüsnü kabul gördü.
Ya biz ne yaptık? Her fırsatta laikliğe bir bahane bularak saldıranlar islam dinini babasının malı sananlar cadde ve sokaklarda yeşil sarık yeşil cübbe ile dolaşıp takkiye yapanlar. Yeni Osmanlı’yı kurup Wasinton’un beyaz sarayına kelime-i tevhidi asacaklarını söyleyenler. Trump’un bu yaptıklarına karşı söylenecek hiç bir sözünüz yok mu? Niye susuyorsunuz? Neon Coon’lar iş başında. Hepimize birden saldırıyorlar. Neden sessiz siniz? Karşınızda ABD gibi emperyal bir güç var. Şimdi tam zamanı. Önümüzde bir halk oylaması var. Haydi coşsanız ya! Meclis’de, sokak’ta, Köy kahvehanelerinde Trump’un İslamafobilerini anlatsanız ya! Madem ki mücahitsiniz, o ki yeni Osmanlı’cısınız o halde meydanda mikrofonda sizin o ki, Türk’üm demeyi ırkçılık kabul ediyorsunuz. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıyorsunuz! Meydanlarda Trump’a kükremiş aslanlar gibi cevap vermenizi bekliyoruz. Şöyle önden buyurun. ALLAH LİLLAH aşkına Haydii sizi bekliyoruz. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA