KİTAP GİBİ SAYFA SAYFAYIZ


Bu makale 2017-02-08 18:38:09 eklenmiş ve 17530 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Halk arasında bazı benzetme içinde çok sık kullandığımız dahası espri geçişine bağlayarak, kitap gibi çevir çevir oku, kitap gibi dizilmiş vs.. bunu kullanmakta amacımız bellidir. Bütün kitaplar okunmak için yazılır. Fakat okuma oranının çokta yaygın olmadığı son zamanlarda teknoloji harikası olan internet üzerinden akıllı telefonlar ile yaptığımız yazışmalar bizleri farkında olmadan nasılda düzgün okuma ve yazma sınavından geçiriyor.
Aile içi bir istatistiksel araştırma yapmış olsak acaba hangimizin eşinde, çoçuklarında, yakınlarında veya iş ortamında bu sosyal medya dediğimiz sihirli alet yok ki..? Demekki farkında olmadan hem okuyor, hemde yazıyoruz. Aslında farkında olmadan paralı eğitim üzerinden yararlanarak  yinede bir üslup ve yazışma tarzının içinde olduğumuzu bilmemiz gerekiyor.  
Hani dedik ya kitap gibi sayfa sayfayız şimdi şöyle bir düşünelim.. doğduğumuz günden başlayan hayat yaşantımız içindeki olmuş bitmiş ve yaşanmışlıklar bir kitap içinde toplanmış olduğumuz da sayfa sayfa kitap olmuyormu..? Fakat hayat süremiz içinde bu kitabın yazarı ve aktörü, baş rol oyuncusu içindeki oyuncular tamamen kendimiz ve Aile efradı ile yaşanmışlıklar olduğundan esas burası çok önemli ..
Çünkü herşey doğal ortam içinde yaşanıyor ve oynanıyor. Yönetmen yok, fügüran yok set çalışanları yok her şey tamamen kendi kadromuzdan oluşuyor. Baş rol oyuncu kendimiz olmak üzere , yardımcı oyuncular ise aile efradından kurulu. Düşünün sizin üzüntünüzü kim sizin kadar doğal yaşayıp göz yaşlanırınızı dökebilirki, kim sizin cenazenize sizin kadar yürekten ve hilesiz ağlaya bilir ki… İşte farkında olmadan hepimiz birer oyuncuyuz. Bunun provası, sahnesi ve yöneticisi falan yok ve benim diyen oyuncuya taş çıkartırız.
Aslında gizli bir kitap hepimizin içinde yazılı işte bu kitabın yazılımı kalemsiz ve kağıtsız oluyor ve bu kitabın son satırının noktasını öldükten sonra mezara defnedilirken mezarcı beton kapakları mezarınızın üzerine koyarak noktalamış oluyor. Bunun adı da yazılmadan okunan kitap olup, geride bıraktıklarınız sizi zaman zaman anlatmak istediklerinde sanki ellerinde yazılı bir kitabınız varmış gibi sırlarınızı yokluğunuzdan yararlanıp, anlamış ve ortaya çıkarmış olacaklardır.
Sonuç olarak iyi bir kitap kahramanı ve baş rol oyuncusu olmak için her nerede vaya hangi mevki ve makamda olursak olalım okurlarımıza iyi şeyler bırakarak gidelim. Kötü karakter oyuncusu olup kendimizi basitleştirmeyelim.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Okumak Güzelleştirir
hikmet 2017-02-22 00:31:37
Ramazan Bey,yazınızı beğendim.izninizle birkaç cümle de ben katkıda bulunmak isterim.selamlarımla.hikmet özdemir.
"Okumak insanı güzelleştirir.Yüreği,aklı, ve de can varlığını güzelleştirir okumak.Yazmak da , okumanın meyvesidir.'Hem okudum hem de yazdım şu yalan dünyada' türküsünü çığırarak yaşamak ne kadar güzel."
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 6.0781 6.1025
Euro 6.5608 6.5870
Sterlin 7.8231 7.8812
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA