GAVUR’DAN DOST OLUR MU?


Bu makale 2017-01-30 18:23:37 eklenmiş ve 9143 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Bu günkü yazımda Yunanistan ve Rusya’nın nasıl ikili oynadığını, yüzümüze başka, arkamızdan başka davrandığını yazacağım.
15 Temmuz ülkemiz için gerçekten kara bir geceydi. Şayet ihanet gurubu başarılı olmuş olsaydı memleketimize nelere mal olacaktı. Diyeceğim şudur: Darbe başarıya ulaşamayınca TSK’ya ait skorski tipi helikopterle Yunanistan’a kaçan sekiz kişinin yedisinin asker birisinin de “bazı iddialara göre CİA’nın bir elemanı” olduğu basında yer aldı.
Türkiye bunların hepsininde iade edilmesini istedi. Yunan Başbakanı Çipras, Cumhurbaşkanımıza iade için söz verdi. Ancak kökü Bizans’a dayanan yunan mahkemeyi devreye soktu. Mahkemede inandırıcı bir gerekçeye dayanmayan kararla helikopterin iadesine evet askerlerin iadesine hayır dedi. Şimdi şöyle bir soru akla gelebilir. Peki bu darbe Belçika veya Hollanda’da olsaydı Yunanistan aynı şeyi onlara yaparmıydı?
Şunu açık söylemekte yarar var! Hepsinin bizde kuyruk acısı var. Yüzümüze başka, arkamızdan başka davranışları bunun ispatı ve delili sayılabilir. Anlayan anladı galiba...
RUSYA’NIN DERDİ NE? 
2015 Kasım ayındaki Rus uçağının düşürülmesi olayından sonra Rusya ile gerginlikleri asgariye indirmiş her iki ülkenin de kısmen rahatlamış görünmesi Türk ve Rus halkları arasında da olumlu sonuçlar vermeye başlamıştı. Hele şu Astana’da garantör devletlerin zirve toplantısı Suriye’deki barış umutlarını tamamen artırmıştı. Ne kadar da çok sevinmiştik. Bölgemize huzur gelecek diye... Ama Olmadı...
Rus Çarlarının gizli ve aşikar niyetlerinde var olan Türk düşmanlığı ve Orta Asya’dan Viyana’ya kadar Türk coğrafyasının bölünmesi, Türklerin konuşma şivelerinin bozulması tahriş edilmesi, tüm sovyet peyki ve demirperde ülkelerinde yaşayan insanların soyadlarının sonuna “ev, ef, eva,...” gibi ekler ilave ederek dillerinin ve geleneklerinin değiştirilmesi... Putin’e yetmedi...
Rusya daha fazlasını istiyor. Daha fazla sömürge, dehe fazla kul, daha fazla alan ve saha istiyor. Şimdi de ABD ile gizli bir anlaşma yaptığı kesin!ki Suriye’de demokratik laik federe bir anayasa ile Suriye’yi yeniden şekillendirmek istiyor. Suriye’nin yeni çehresinde federatif yapılara da yer verileceği Rus Dış İşleri Bakanlığınca resmen açıklandı. Federatif yapıdan kasıt şudur ki Irak gibi Suriye’nin de üçe bölüneceği ve bir kürt federe devletinin de Barzani’nin Kürdistan’ı gibi Suriye’de kurulacağı artık kesinleşmiş durumda. BOP’un en önemli arterlerinden biri olan Kandil dağlarından Akdeniz’e uzanan bir kürt koridorunun açılması ve bu koridorun İsrail’i koruyacak olan Büyük Kürdistan Projesinin hayata geçirilmesine çok az kaldı. Önümüzdeki günlerde herşey olabilir!
Cumhurbaşkanımız’ın “Türkiye Savunma Pozisyonundan çıkıp, taarruz pozisyonuna girmiştir. Kimse Türkiye’den geri adım atmayı beklemesin” deyişi bizleri heyecanlandırdı. İsabetli bir hedef seçimi olduğu kesin. İnşallah bu politika böyle devam eder.   
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA