YEREL KALKINMADA SINIFTA KALMAYALIM


Bu makale 2017-01-29 23:00:05 eklenmiş ve 15130 kez görüntülenmiştir.
Ramazan Sarı

Bu yılın kış geceleri baya bir uzun sürecek görünüyor. Çetin geçen bu kış günlerine ev sahipliği yapacak kurum ve kuruluşlar için tam zamanıdır diyorum. Bunun adını da yazımızın başlığı gibi “Yerelde Kalkınma “ dersek geriye sadece organize ve bu organizede kimlerin yer alması kalıyor.
Yerel yönetimlerin görevleri sadece kendi sorumlulukları ile sınırlı kalmayıp, kentin diğer sosyal ve ekonomik meselelerine de çözüm arayışı içinde olması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. İşte bunun için tam zaman bu zaman diyorum.
İlçemizde halen faaliyet gösteren küçük ölçekli esnaflardan tutun da diğer büyük çaplı olan sanayi kuruluşlarına kadar acaba kaç esnafımızın olduğunu , ayrıca tarımda ve üretimde bulunan çiftçimizin sayısını da bunun üzerine eklediğimizde bunların sorunlarına bir nebze katkıda bulunmak için işte fırsat bugün olmalı. 
Çünkü bu İlçenin esnafının ve üreticisinin bir biri ile kaynaşması ve tanışmasının tam zamanı geldi ve geçiyor desek yanlış mı olur bilmiyorum. Bunun rehberliğini öncelikli olarak  Akşehir Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi odası, Odalar, Dernekler, Vakıflar ve Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve KOSGEB danışmanlık uzmanlarının da yer aldığı halka açık bir panel düzenlemesi ile yerel kalkınma da Akşehir için sorun olan Ekonomi, Turizm, Tarım, Sanayi, Üretimde ihracatın buluştuğu bu Panelden çıkacak olan öneriler ile temenni ve dileklerin sonuçları önemli olmalı.
Her şeyi bir tarafa bırakıp birlik ve beraberlik içinde olmamızın tam zamanı gelmiş olup, bu kış bereketiyle birlikte kapıya dayanmıştır. Daha bu İlçede üretimde, sanayide ve bu alanlarda ihracat ve ithalat yapanları tam olarak tanımadığımız gibi, kapanan fabrikalar ve aktif olanlarda kaç işçi çalıştırarak ekmek kapısı oluşturduğunu bile bilmediğimiz ayrıca, Akşehir’in ismini Dünya ülkelerine gerek Sanayide, gerekse Gıda üretiminde duyuran İş adamlarımızın sayısını tam olarak bilmiyor ve tanımıyorsak biz hala neyi bekliyoruz ki…
Akşehir artık emekli şehri kimliğinden çıkarak üreten bir şehir olarak kendinden bahsettirmeli. Un fabrikamızın bile kalmadığı bu şehirde unun çuvalının yetmiş lira olduğu, yumurtanın tanesini elli kuruştan, Temel gıda maddemiz olan ekmeğin tanesini doksan kuruştan satın alarak yemeği hak etmiyoruz ve üretmiyoruz…
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 7.5292 7.5593
Euro 8.9232 8.9590
Sterlin 9.7533 9.8257
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA