NATO BİZE NE VERDİ?


Bu makale 2017-01-25 18:43:20 eklenmiş ve 3402 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından kurulan PAKT’larla (NATO=Kuzey Atlantik Paktı) ve (Vanşova Paktı) denildi. Bu paktların kuruluş tarihleri yakın olsada katliamları ve akıttıkları kanın haddi hesabı yoktur. Fazla teferruata girmeden NATO bizi nasıl bünyesine aldı? Nasıl oyaladı? Nie ambargo koydu? Nasıl bize köstek oldu? Bu soruların hepsine ayrı ayrı cevap vermek mümkün değil. Cevaplar belli ama gücün yetmiyor.
Irak’ın işgalinden sonra yanıbaşımızda Kandil dağına yerleşen (NATO) canilerin katillerin örgütü PKK’yı da Kandil’e yerleştirdi. Kandil dağında neler olduğunu biliyoruz ancak giremiyoruz. NEDEN? ABD ve NATO var. Müsade etmiyorlar giremiyoruz. İran giriyor! PEJAK’a operasyon yapıyor DEJAK’ın lider ve yönetim kadrosunu yakalıyor. İdam ediyor. NATO’dan hiç bir ses çıkmıyor. NAsıl olur? demeyin aynen böyle oluyor. Çünkü İran NATO’da değil. İstediği silahı kullanabiliyor. Yani NATO bizim elimizi kolumuzu bağlıyor. Sadece havadan vurabiliyoruz. BM Kurallarına göre terör örgütlerine operasyon hakkımız var. Var ama bu hakkımızı kullanamıyoruz. Kendi kullanıyor, İran kullanıyor biz kullanamıyoruz. Bu nasıl müttefik nasıl bir ortak? Biliyoruz ama, bildiğimizin hepsini söyleyemiyoruz. Bundan önceki İran Cumhurbaşkanı Ahmed-i Necat Rusya ile bir anlaşma yaparak ülkesine çok önemli olan Atom reaktörleri kurdurdu. BM İran’a ambargo koymuştu. Ambargoyu deldiler. Atom santrallerini kurdular. Hasan Ruhani’de bir anlaşma ile bu santralleri meşru hale getirdi. Şimdi komşumuz İran resmi olarak nükleer silahlara sahip bir ülke. İran’ın yaptığını biz neden yapamıyoruz? Neden hep önümüz kesiliyor? Biz meşru ve müstakil bir ülke değilmiyiz? Ben bir teklifte bulunayım. NATO’dan çıkalım mı? İNCİRLİK’İ KAPATALIM MI? diye ünlü STK’larımız bir kampanya başlatsınlar!
Bu kampanyaların doğru dürüst yönlendirildiğinde kamu oyunda çok büyük heyecanlar yaratacağından eminim. Örneğin NATO’dan çıkalım mı? ve bir başka isim adı altında da bir başka kampanya tabi ki olabilir! Teknolojik yönden ilerlemiş ve yeni yöntemler geliştirmiş olan Türkiye kendi uçağını, gemisini, tankını, haberleşme sistemlerini yapar hale geldi. Bundan sonraki günlerde Türkiye’nin kendi iradesini ortaya koymanın zamanı gelmiştir artık. Türkiye azarlanacak çocuk olma durumundan çıkmış, delikanlı olmuştur. Burda yazılanlardan başka NATO bize ne verdi biliyor musunuz? Hep zarar verdi. İncirlik Askeri Üssünde ne fitnelikler ne hilelerin düzenlendiğini biliyoruz. Bu kuruluşlardan ülkemiz hep zarar gördü. 
Bence İncirlik kapatılmalı, NATO’dan da çıkmalıyız.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA