AK PARTİ BUNU HEP YAPIYOR...


Bu makale 2017-01-16 18:33:08 eklenmiş ve 1726 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Kimine göre devlet başkanlığı, kimine göre Cumhurbaşkanlığı sistemi denilen 18 maddelik bir anayasa değişikliği paketi, parlementoda görüşülüp 16 maddesi 338 den az olmayan oylarla çok gergin oturumlarla da olsa kabul edilmiştir.
AKP’li eski bakan Hayati Yazıcı’nın bilgisi olduğu varsayılan (değiştirilmesi dahi teklif edilemez) denilen anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesi için AKP çok gizli bir planla meclisi oldu bittiye getirerek ilk dört maddeyi de diğer maddelere ekleyerek meclisten geçirmek istemesi. AKP=MHP ortaklığını bozulma noktasına getirdi. MHP daha öncede ilk dört maddeye dokundurtmayız demişti. AKP’nin ısrarlarına nasıl olduysa bu defa boyun eymedi. Rest çekti. İlk dört madde de şimdilik rafa kaldırıldı. 
Daha önceki yazılarımda da yazmıştım. Devlet Bahçeli’ye açık mektup başlıklarıyla AK Parti meclisteki sandalye sayısının çokluğuna güvenerek dediğim dedik anlayışıyla ülkemizin sinir uçları diye tabir edilen en hassas noktaları tahrip edebilecek geri dönüşü olmayan bir yola da girdiği kesindir.
Bir kaç yıl önce kürt açılımı süreci gündeme gelmişti. Hatırlayın Öcalan’ın İmralı’dan gönderdiği mektup 21 Mart Nevruz’un da Diyarbakır’ın bir açık alanında toplanan 500 bin kişi kadar olan bir topluluğa okunmuştu. Şeref konuğu Mesut Barzani ve İbrahim Tatlıses gibi sanatçılar da konserler vermiş bu konserleri de o zamanın başbakanı izlemişti.
AK Parti barış süreci dediği bir program uygulamaya koymuştu. Bu süreç içinde (teröristler silahlarını gömsün, sınırlarımızın dışına çıksın) telkinlerinde bulunulmuştu. Ancak bu telkinlere kimse kulak asmadı. Yine barış sürecinin devamı olarak icraatlara devam edildi. Habur sınır kapılarında mahkemeler kuruldu. Güvenlik güçlerimizi katleden katiller güruhu elini kolunu sallayarak Habur’dan giriş çıkış yaptı. 
FETÖ örgütünün ihanetlerini ve devlete sızmasını hepimiz biliyoruz. 17 Aralık miladından önce de! Kendi çapımızda hasbel kader AK Parti’ye ikazlarda bulunmuştuk! Ancak her zaman olduğu gibi bizimle alay ettiler.
15 Temmuz harekatının ardından bazı itiraflarda bulundular bizi kandırdı, barış sürecinde PKK sözünde durmadı. bizi kandırdı, Besar Esat sözünde durmadı bizi kandırdı.
Her önüne gelen AK Parti’yi kandırmış olabilir mi? Şimdi AK Parti’de MHP’yi kandırdı. Önce söz veriyor Anayasa’nın ilk dört maddesine dokunmayacağız diyor. Ani bir Bizans oyunuyla ilkz dört madde için harekete geçdi. MHP direndi. Ancak AK Parti dört madde için fırsat kollamaktadır. İktidar partisinin tutarsız ve hergün değişebilen siyasi bir tavır ortaya koyması, hep benim dediğim olsun ısrarları ülkemizde önüne geçilmeyecek olaylara da sebep olabilir. Aman dikkat! AK Parti bunu hep yapıyor. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA