PKK”NIN PARA KAYNAKLARI... (2)


Bu makale 2017-01-14 05:26:36 eklenmiş ve 2900 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

4- Petrol Kaçakçılığı: Bu kaçakçılık öyle basit yöntemlerle yapılmaktadır ki: sınır bölgelerindeki hayvan sırtındaki plastik varilden tutun da denizdeki petrol tankerlerine kadar her alanda kaçak ve vergisiz akaryakıt ülkemize sokulmaktadır. Sadece bu kaçak akaryakıttan devletin vergi kaybının 8-10 milyar dolar civarında olduğu sanılmaktadır.
Boru hatlarından çalınan ham petrol Hatay’dan Şırnak’a kadar uzanan sınır bölgelerindeki yer altına basit yöntemlerle döşenmiş plastik borulardan yıllardan beri ülkemize kaçak akaryakıt akmaktadır.
Kıbrıs Rum kesmindeki limanlarda demirli halde bulunan Norveç bayraklı petrol tankerleri, rum tankerleri, Marmara denizindeki limanlara yanaşan yerli yabancı petrol tankerleri denizin üstünde adeta mazot benzin satmaktadır. 
“Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan petrol rafinerlerine ham petrol taşıyan tankerler limanlara yanaştıklarında ambarlarında bulunan yüklerinin hepsini boşaltmadığını 80-90 bin ton kadar ham petrolün depolarda kaldığı kalan kısmın ne olduğu bir sırdır.” Otoyollar üzerine dizilmiş olan akaryakıt satış istasyonlarında el fırçası boyası ile yazılmış motorin satış fiyat tabelalarını görürüz. Hemen kaçak mazot olduğunu anlarız. İşte akaryakıt kaçakçılığı köyümüze kadar girmiş durumdadır. Ülkemizin uğradığı zararları rakamlarla telaffuz etmek mümkün değildir. 
5- Silah Kaçakçılığı: Bu kaçakçılık kolu en can alıcı o kadar da tehlikeli bir konudur. PKK hemen hemen her ülkenin silahını kullanmış beyendiği silahların siparişini vermiş. Beyenmediği silahları da iç piyasaya el altından dağıtmıştır. Fransız eski Cumhurbaşkanı Miteran’ın eşi  Madam Miteran: tam bir türk düşmanı idi. İçindeki kini resmi yönden boşaltamadığı için ASALA, PKK, TİKKO, DHKP-C ve diğer illegal örgütlere silah temin ve tedarik eden ülkeleride bu örgütlere en gelişmiş silahların verilmesini bir kampanya haline getirerek inkitamını almak istemiş ve kampanya başarıya ulaşmış. Her yönden kanlı örgütlere silah yağmıştır.
Saddam’dan sonra Irak’ın dağılmasıyla Erbil-Musul bölgesinde bulunan Irak’ın ikinci ordusunun silahlarının tümüne Amerika el koymuş bu silahların tamamını PKK’ya vermiş örgüt’de bu silahları IŞİD gibi örgütlere satarak çok büyük gelirler elde etmiştir.
Amerikan güdümlü çekiç güç helikopterleri dağlarda ki terörist guruplara silah verirken suç üstü yakalanmış olayı yakından takip eden General Eşref Bitlis elim bir suikastle öldürülmüştür. 
Depoları ve ambarları ağzına kadar silah ve patlayıcıyla dolu olan PKK işi silah ticaretine dönüştürmüştür. 
Ülkemize saldıran her devlet ve örgütlere takasa takas yönetimini uygulamaya koyamayan acz içinde bulunan türk hükümetlerinin tutumu terör ve kaçakçılığı cesaretlendirmiştir. 
6- Sigara Kaçakçılığı: Piyasamızda satılan sigaraların %30’unun bandrolunun bulunmadığı dolayısı ile de kaçak olduğu sanılmaktadır.
Şimdi sigara piyasasının maddi yönünü dikkate alırsak, devletin ne kadar bir zarar ve kayba uğradığını varın siz tahmin edin. 
7- Haraç ve bağış: Ege denizinden yunan adalarına kaçış çok kolay olduğundan terör guruplarının hep bu kolay yolu kullandıkları bilinmektedir. Yunanistan’da şu an bile faaliyetini sürdüren Lavrion kampı PKK’ya kolay hareket alanı sağlamakla kalmayıp eğitim ve lojistik destek vermektedir. Bunun gibi kamplar Belçika, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde de vardır. Avrupa’da iş yeri bulunan Türk ve Kürt’lerden zorla toplanan haraçlarla inanılması zor bir bütçeye sahip olan PKK bu paraların büyük bir bölümünü Türkiye’deki bankalarda tutmaktadır. Eski İç İşleri Bakanı Sadettin Tantan’a göre PKK’nın kontrol ettiği para miktarı 40 milyar doları bulmaktadır. Peki bu kara paraya devlet el koyamaz mı? Her ne hikmetse FETÖ örgütüne uygulanan işlemler PKK’ya uygulanmıyor! Tespit edilen tüm FETÖ’cü iş adamlarının iş yerlerine ve mal varlıklarına el konulabiliyorsa PKK’nında tüm hesaplarına tabii ki el konulabilir.
Şayet devletimiz lütfedipte PKK’nın hesaplarına el koyarsa hem şüpheler ortadan kalkacak, hemde bu eli kanlı örgütün şah damarlarından biri kesilmiş olacak.
(1) Kaynak: Oda Tv. Haber Bülteni 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA