PKK”NIN PARA KAYNAKLARI… (1)


Bu makale 2017-01-13 05:16:51 eklenmiş ve 1824 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Bu terör örgütünün esas adı: “Partiya Karkari Kürdistan” PKK: örgütün kısaltılmış şekli ve rumuzudur.
Örgüt 1977 Ağustos ayında Ankara”da Abdullah Öcalan ve 17 arkadaşı tarafından kurulmuştur.
O zaman ki eylem taktiğinde ilk hedefte ülkücüler daha sonra da devlet ve diğer sol örgütlerle mücadele etmek, her gün bir şehirde eylem yapıp eylemleri tüm yurt çapında ayrı ayrı örgütlerin eylem yaptığı intibahını uyandırıp halka korku salmak, Apocular örgütü”nün temel prensibiydi.
12 Eylül hareketi bu canilerin sesini soluğunu kesti. Diyorduk ki, daha önceleri adını duyduğumuz bir örgüt vardı. (Kürt teali Cemiyeti )Bu cemiyet 1983 baharında LONDRA”da bir toplantı yaptı. Avrupa”nın muhtelif ülkelerindeki  zengin kürt iş adamları da bu toplantıya katıldı. Ve şöyle bir karar alındı. Cemiyetin faaliyetlerini durdurduğu ve Öcalan liderliğindeki PKK”yı desteklediği İngiliz basınında yer aldı. 
Emperyalistlerin güdümündeki PKK, 1984 Mayıs ayında Eruh”ta bir köy baskınında 32 kişiyi katlettiğini televizyonlardan duymuştuk. İşte o gün bu gün yaklaşık 20 bin güvenlik görevlimizi 30 bin kadar da sivil vatandaşımızın kanına girdiği yamyamlar sürüsüdür PKK.
Eylem yapabilmenin tek şartı para”dır! Peki bu katil örgüt parayı nereden buluyor?
1-İnsan Kaçakçılığı: 1980 yılında başlayan İran-Irak savaşı her iki tarafa da ağır kayıplar verdirdi. Kimin kazandığı kimin kaybettiği kesin belli olmayan savaşta vahşi batı”nın Saddam”ın yanında yer aldığı ve Irak”ı tepeden tırnağa silahlandırdığı için savaştan sonra Saddam elinde bulunan silahlara güvenerek herkese kafa tutmaya başladı. 2 Ağustos 1990 tarihinde de dört saat içinde Kuveyt”i işgal etti. Ancak yedi ay sonra tüm emperyalist ülkeler Irak”a saldırınca Irak Kuveyt”ten çekildi. Ama çok ağır zayiatlar verdi. Irak fiilen üçe bölünmüştü. İşte insan ticareti de karlı bir sektör olarak başlamış oldu.  Kendini güvende hissetmeyen Irak”lılar yurt dışına kaçmaya başladı. İlk başlangıçta 1000 ila 2000 dolar gibi bir para karşılığında yurt dışına kaçış mümkün idi. Daha sonraları bu kaçış bulaşıcı bir hastalık gibi tüm ülkeyi sardı. Hemen PKK devreye girdi. Sınır kapılarını rüşvet vererek elinde tutan örgüt, sadece Irak”taki insan ticaretinden yılda 3 milyar dolar kazandığı tahmin edilmektedir.
2-Hayvan Kaçakçılığı: Tüm. G. Pamukoğlu”nun söylediğine göre Irak”tan canlı hayvan sürüleri dağlardan sınırlarımızdan içeriye sokulmakta ve bu hayvanlar güvenlik güçlerince yakalanarak en yakın köy muhtarına teslim edilmekte muhtarı da el altından hayvanları teröristlere teslim etmektedir. Hayvan satışından çok büyük meblağlar kazanılmaktadır. 
3-Uyuşturucu Kaçakçılığı: Güvenlik güçlerimizin dahi giremediği başta Diyarbakır olmak üzere Güneydoğu”nun bazı illerinde uyuşturucu üretimi ve imalatı yapıldığı artık herkes tarafından bilinmektedir. Lice”deki esrar üretim alanlarının %2”lik bir kısmı güvenlik güçlerince yakılarak imha ediliyor. Arta kalan %98”lik kısmı ise imalathanelerde uyuşturucu olup, orta okul ve lise önlerinde bile torbacılar tarafından çocuklarımıza satılarak çocuklarımız uyuşturucu bağımlısı olmakta örgütte baronlar da müthiş paralar kazanmaktadır. Ülke gençliği sporcular, sanatçılar varlıklı ailelerin çocukları uyuşturucu belasına müptela olmakla kalmıyor… Ailelerine ve devlete bir yük bir kambur haline geliyor. En verimli çağlarında bu uyuşturucu illeti çocuklarımızı elimizden almakla kalmadığı yetmiyor, birde bizi sömürüyor. İngiliz İstihbarat Servisi M-15”in raporuna göre: Kolombiya, Afganistan”dan kaçak yöntemlerle yurdumuza giren yarı mamul ham uyuşturucunun bedeli 8 milyar dolar civarında olduğu sanılmaktadır.
Van ve Hakkari”nin sınır bölgelerindeki dağ köylerinde PKK uyuşturucu imalathaneleri işletmekte ve yarı mamul uyuşturucuları tam mamul hale getirerek, bazı ülkelerin gizli servislerinin yardımıyla dünya”ya pazarlamakta, baş döndürücü rakamlarla paralar kazanmaktadır. İşte bu paralar asker ve polisimize ölüm kusan silahlar olarak geri dönmektedir. 
Uyuşturucuyu ülkemiz şartlarına göre asgari düzeye indirmek ve okul önlerinde satılmasını önlemek uyuşturucu trafiğini komple yok etmek devletimizin asli ve önemli görevleri olmalıdır.
Yazının devamı yarın…
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Kur Alış Satış
Dolar 5.3131 5.3343
Euro 6.0276 6.0518
Sterlin 6.9099 6.9612
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA