FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU


Bu makale 2017-01-09 05:09:33 eklenmiş ve 2287 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

İki üç gün kadar önce şehrimizin güzide ve yiğit evlatlarından cennet mekan Fırat Çakıroğlu’nun yakın arkadaşlarından biri ile tanıştım. O genç bana şöyle dedi: “Fırat sportif bir fiziki yapıya sahip ilerisi için ümit vaat eden bir arkadaşımızdı. 
Daha farklı meziyetleri de vardı. Okumayı, sporu, yardımlaşmayı seven ilme irfana önem veren zeki çalışkan bunlardan gayri liderlik vasfı bulunan sözüne güvenilir bir arkadaşımızdı. 
Önderlik ve liderlik yapmak vatansever solcu ve ülkücü öğrencileri türk bayrağı ve Atatürk’ün etrafında kenetleyip emperyalist güçlere ve onun uşakları bölücü hain lere karşı kale duvarı gibi durmak Fırat’ın en önemli hayaliydi.”
Maalesef o hayaller yarım ve yetim kaldı. Kahrolupda gözüne duman inesi bölücü hıyanet çeteleri bu yiğit evladımızı elimizden aldı. Fırat’ı yakından bilip tanıyanlar onun nasıl bir cevher olduğunu da bilirler! Fırat’ın şahadet haberi önce Ege Üniversitesini, İzmir’i daha sonra da tüm yurdu yas ve mateme boğdu. Türk milleti geleceğinin siyasi lider namzetlerinden birini daha yüz kişilik bir hain gurubu tarafından pusuya düşürülmek suretiyle şehit verdi. İlk ülkücü şehit Ruhi Kılıçkıran zincirinin ülkücü halkasına bir de Fırat eklendi. “EGE’DE BİRLİK VAR” pankartını Ege Üniversitesi’nde yakılan türk bayrağı için nasıl bir mücadele verdiğini hatırlıyoruz. Emeğini de hizmetini de unutmayacağız. 
Ne diyelim evlat: küfür cehalet diz boyu. Bu ülkede ben Türk’üm demeyi suç saydılar. Ve hemen ırkçı yaftasını yapıştırdılar. Hani Necip Fazıl diyor ya: “Öz yurdunda garipsin, öz yurdunda parya” işte basiretsiz insanlar elinden öz yurdunda garip öz yurdunda parya olduk!.
Dün hedef tahtasında bizler vardık. nöbette de biz vardık. İşinin, aşının, elinden alınmasından, kodeslere tıkılmaktan, sürgün olmaktan, işkencelerden yılmayan, ölümü pahasına vatanını bayrağını, savunan 12 Eylül öncesinin idealist gençliği, bugün nöbeti Fıratlara devretti. Heyhat, Fırat’ta nöbet tutarken şehit edildi.
Gençlik hareketlerini takip ediyorum da ulusalcı gençler ile ülkücü gençler hemen hemene aynı şeyleri söylüyorlar. Her iki gençlik hareketi de önümüzdeki zaman zarfında tek fikir ve tek çatı altında birleşeceklerini görür gibi oluyorum. 
Her iki gençlik gurubunda “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyerek yola çıkmışsa neden olmasın.
Fırat’ın şahsında tüm şehitlerimize Tanrı’dan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA