YOL AYRIMINDAKİ TÜRKİYE


Bu makale 2017-01-07 12:16:52 eklenmiş ve 1932 kez görüntülenmiştir.
Mustafa TUNCA

Ankara’daki canlı bomba eylemlerinden sonra emperyalizmin emrindeki terörün taktik değiştirdiği anlaşılmaktadır. Kayseri, Beşiktaş, Büyükelçi Karlow cinayetinin ardından eylence mekanının taranması gizli ellerin Türkiye’de iş başında olduğunun açık göstergesidirb. Terörü finanse edenlerin ne istediği bellidir. Türkiye’yi bölüp, bir kürdistan devleti kurulması için terör kullanılmaktadır. Biz bu filmi daha önce de görmüştük. Sağ-sol oyunu tutmadı. Alevi sünni oyunu da tutmadı. İç savaş oyunu da tutmaz. Çünkü maya bozuk!
Fetö denilen ABD eşgüdümlü örgüt: sızdığı yerleri de lekeledi. Fetö’cü bir hakim genel kurmay başkanlığına bağlı harp harekat dairesi ile seferberlik dairesinin genel merkezlerini onbeş gün süreyle aramıştı da bulduğu gizli sırları kopyalamış ve bu sırlar birgün sonra gizli istihbarat servislerinin eline geçmişti. Hiçbir önlem alamadık. Bu sızıntılı hainler ile bölücü hainlerin el ele verdiği artık aşikardır. AKP hükümetinin bölgemizde gelişen olayları şimdiye kadar net bir tavırla takip ettiği pek söylenemez. Bundan sonraki süreçde geçen yıl meydana gelen rus uçağının düşürülmesi hadisesinde olduğu gibi. Zik zak yapmaz da istikrarlı dengeli bir duruş sergilerse hem terörde hem yeniden milli seferberlikte mutlaka iyi sonuçlar alınacaktır. 
Ülkemizde misafir bulunan yaklaşık 5 milyon kadar Suriyelilerin içinden Sömürgeciülkeler tarafından kandırılıp Türkiye’de ses getirecek eylemlerde kullanılacakların çıkabileceği hesap edilmelidir.
Amerika’nın kara gücüm dediği PKK ve PYD’li terötristleri silah mühimmat para ile desteğe devam ettiği sürece önümüzdeki gün veya aylarda ham Suriye’de hem Irak’ta ABD ile mutlaka çatışacak gibiyiz. Durum onu gösteriyor ki bu kan ve gözyaşının ardında BOP projesi ve büyük kürdistan hesaplarının olduğu artık kesinleşmiştir. Bundan sonraki süreçte söz ülke bütünlüğü olunca gerisi teferruattır. Muhalefetin terör hususunda hükümeti destekleyeceğini açıklaması hoş ve sevindirici bir tutumdur. Hükümetinde ayrımcı bir dil kullanmaktan kaçınması gerekmektedir. 
Bence önümüzde duran Suriye, Irak olaylarına kesin bir çözüm bulmadan Türkiye’de terörün durması zor gibi görünüyor. 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
« geriileri »
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
İstasyon Gazetesi
© Copyright 2014 İstasyon Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA